joomla templates top joomla templates template joomla

Na trasie wyścigu działy się dziwne rzeczy. Ktoś przestawiał znaki, kierował strzałki w złą stronę, a rowerzystów w złym kierunku. „Nie spotkaliśmy się z tym na żadnych zawodach”

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W weekend odbył się 2. Grudziądzki Festiwal Rowerowy. Na trasie oprócz zaciętej rywalizacji pomiędzy uczestnikami działy się też dziwne rzeczy. Znikające znaki, wprowadzanie w błąd uczestników biegu, przekręcanie strzałek w nieprawidłowym kierunku, zrywanie taśm zabezpieczających. 
 
W 2. Grudziądzkim Festiwalu Rowerowym udział wzięło ponad 400 uczestników. Na trasach o różnej trudności rywalizowali zawodnicy niemal z całej Polski. Udana impreza rowerowo-sportowa miała też swoje nietypowe akcenty. Znaleźli się na trasie „uciążliwi kibice", którzy zamiast dopingować,  najprawdopodobniej na złość próbowali zakłócić imprezę, albo "dorzucić" dodatkowych kilometrów na trasie. 
 
- „Nieliczni mieszkańcy Grudziądza trochę utrudniali nam pracę. Polegało to na tym, że przekręcali nam strzałki, wykręcali w odwrotne strony, zrywali, usuwali taśmy ostrzegawcze” - poinformował nas jeden z organizatorów imprezy Radosław Gawrecki.
 
 
Nie tylko zrywano taśmy zabezpieczające, czy przekręcano znaki, ale podobno nawet złośliwie kierowano uczestników biegów w złym kierunku: 
 
- „Mało tego, dochodziło do tego, że kierowali zawodników w inne kierunki niż byłą oznaczona trasa”
 
Z taką sytuacją jak mówi Radosław Gawrecki nie spotkał się nigdzie do tej pory:
 
- „Z tym się nie spotkaliśmy nigdy na zawodach jakie były przeprowadzane”.