joomla templates top joomla templates template joomla

Mistrz Olimpijski i Honorowy Obywatel Grudziądza Bronisław Malinowski obchodziłby dzisiaj 69. urodziny. Z okazji rocznicy urodzin Bronisława Malinowskiego złożono kwiaty i znicze

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Doskonale znany wszystkim kibicom sportu jako najlepszy w historii polski biegacz długodystansowy. Dostarczał emocji na bieżni i poza nią. 4 czerwca Bronisław Malinowski obchodziłby 69. urodziny.
 
Mistrz Olimpijski i Honorowy Obywatel Grudziądza Bronisław Malinowski obchodziłby dzisiaj 69. urodziny. Z okazji rocznicy urodzin Bronisława Malinowskiego złożono kwiaty i znicze przy ul. Cmentarnej, a następnie pod pomnikiem sportowca przy Stadionie Olimpii.
 
 
W symbolicznych uroczystościach wzięli udział Sekretarz Miasta Andrzej Cherek, przedstawiciele Wydziału Kultury i Sportu Michał Czepek i Kinga Bączkowska oraz reprezentacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego oraz Szkoły Podstawowej Nr 8 w Grudziądzu.

Sportowiec urodził się 4 czerwca 1951 roku w Nowem nad Wisłą. W dzieciństwie mieszkał w Rulewie. Był absolwentem poznańskiej AWF, jego trenerem był Ryszard Szczepański. Malinowski trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich w biegu na 3000 m z przeszkodami – w Monachium 1972 roku, w Montrealu w 1976 roku i w Moskwie w 1980 roku.
 
 
Zdobył złoto na olimpiadzie, był mistrzem Europy i wicemistrzem świata. Zginął 27 września 1981 roku w wypadku samochodowym na moście w Grudziądzu. W 1996 roku Rada Miejska Grudziądza nadała Bronisławowi Malinowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Grudziądza.