joomla templates top joomla templates template joomla

MOPR "Wspiera Seniorów" którzy na czas pandemii powinni pozostać w domu. Wystarczy zadzownić, a pracownicy pomogą zrobić zakupy, załatwic sprawy urzędowe, wyprowadzić psa

info: UM/Grudziądz; fot: pixabay.com włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu przystąpił do programu „Wspieraj Seniora”, który jest skierowany do seniorów powyżej 70 życia, a także w szczególnych przypadkach osobom poniżej 70 roku życia, którzy decydują się na pozostanie w domu w związku z występującym zagrożeniem zakażeniem Covid-19.
 
Pomoc będzie polegała na zrobieniu zakupów artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, środków higieny osobistej itp. Koszty zakupów pokrywa senior.  
 
 
Osoba wspierająca seniora może również wykonać (nieodpłatnie) inne czynności związane z codziennym funkcjonowaniem, np. załatwić sprawy urzędowe (jeżeli zakres tych usług nie wymaga upoważnienia od seniora lub udostępnienia danych wrażliwych), wyprowadzić psa, itp.
 
Usługa wsparcia może być świadczona maksymalnie jeden raz w tygodniu, bądź kilka razy w czasie trwania programu, którego realizację przewiduje się do  końca 2020 roku. 
 
Z programu mogą korzystać osoby, które nie otrzymują wsparcia w ramach usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych. 
 
Aby skorzystać z programu należy skontaktować się telefonicznie z ogólnopolską infolinią uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu w dni robocze w godzinach 7.30-15.30 pod nr tel.56 69 68 765 lub 764.