joomla templates top joomla templates template joomla

Muzeum w Grudziądzu - newsletter - 21 6 21

Muzeum Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Tego lata chcielibyśmy jeszcze bardziej otworzyć się dla zwiedzających i w związku z tym w okresie czerwiec - wrzesień zaplanowaliśmy specjalne weekendowe otwarcia naszej instytucji. W dniach 26-27 czerwca, 24-25 lipca, 28-29 sierpnia oraz 25-26 września 2021 r. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 10.00 - 18.00, a wystawy zwiedzić będzie można bezpłatnie.
 
Ponadto - zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na lato - propozycje zarówno dla dzieci, jak i dla odbiorców dorosłych. Do stałej już propozycji WAKACJE W MUZEUM w roku 2021 dołącza MUZEUM NA LEŻAKU!
MUZEUM NA LEŻAKU to nowy wakacyjny cykl spotkań z muzealnikami – tym razem zarówno w przestrzeni Muzeum, jak i w mieście. Wtorkowe popołudnia latem, więc będzie trochę leniwie, ale na pewno nie nudno! Muzealnicy z grudziądzkiego Muzeum zapraszają grudziądzan do wspólnego poznawania miasta poprzez spacery urokliwymi uliczkami, wędrówkę szlakami artystów uwieczniających na swych pracach Grudziądz, a także do wspólnych twórczych działań warsztatowych. Wstęp wolny!
Program spotkań:
6.07.21, godz. 16.30
Łukasz Ciemiński
miejsce spotkania: plac przy Flisaku
Wiślane pieśni – spotkanie poświęcone muzycznemu folklorowi flisaków – pieśni o urokach i trudach żeglugi, a także o świętych, którzy bronili i chronili podczas pracy na rzece.
 
 
13.07.21, godz. 16.30
Marika Szczepanowska, Marta Bolek-Maszewska
miejsce spotkania: dziedziniec Muzeum
Fotografia otworkowa – warsztaty dla dorosłych
 
20.07.21, godz. 16.30
Wioletta Pacuszka, Magda Kalbarczyk
miejsce spotkania: Góra Zamkowa
„Detale wielkiej wagi" - opowieść o archeologicznych znaleziskach na Górze Zamkowej
 
27.07.21, godz. 16.30
Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promiński
miejsce spotkanie: Taras przed Gmachem Głównym Muzeum
„Grudziądz oczami Wilhelma Burzy" – spacer tematyczny śladem miejsc związanych z artystą oraz widoków miejskich uwiecznionych przez Burzę na swych pracach
 
3.08.21, godz. 16.30
Dawid Schoenwald
miejsce spotkania: przy Bramie Wodnej i wejściu do spichrza nr 9
"Szlakiem grudziądzkich spichlerzy" – oprowadzanie wzdłuż ul. Spichrzowej, zejście schodami Słowackiego i powrót do Bramy Wodnej.
 
10.08.21, godz. 16.30
Mariusz Żebrowski
miejsce – wystawa stała „Historia Grudziądza"
"Twierdza Grudziądz". Makieta w spichrzu nr. 9 Omówienie powstania obiektu, jego dzieje oraz przedstawienie postaci Courbiera.
 
17.08.21, godz. 16.30
Łukasz Ciemiński
miejsce spotkania: plac przy Flisaku
Wiślane opowieści – spotkanie poświęcone legendom i podaniom związanym z Wisłą – o sprawach zwykłych i niezwykłych flisaczego żywota.
 
24.08.21, godz. 16.30
Dawid Schoenwald
miejsce spotkania: plac przy Flisaku
"Szlakiem grudziądzkich młynów" – oprowadzanie trasą przy murach miejskich, następnie na plantach przy Al. 23 Stycznia. Zakończenie spaceru przy Górnym Młynie.
 
31.08.21, godz. 20.00
Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promiński
miejsce spotkania: Góra Zamkowa
„Widoki Grudziądza" prezentacja najciekawszych grafik, rysunków i prac malarskich ilustrujących nasze miasto na przestrzeni wieków – wykład z projekcją
Wakacje w Muzeum - program i zasady uczestnictwa:
wstęp płatny wg cennika – 7,00 zł/os.
obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18
 
07.07.2021, godz. 10.00
Wakacje w Muzeum
Tytuł: Farbą kredową po płótnie...
Opis: Zastanawialiście się kiedyś, jak samodzielnie zrobić farby, na których po wyschnięciu można rysować kredą, a potem wszystko zmazać... i znów rysować? Jeżeli jesteście ciekawi receptury i procesu ich tworzenia oraz wolicie DIY od kupowania gotowców to zajęcia idealne dla Was  :D Mało tego, przygotowane farby od razu wypróbujemy, malując na najprawdziwszym podobraziu malarskim! Kto jest chętny?
 
14.07.2021, godz. 10.00
Wakacje w muzeum
Tytuł: Lampion w stylu marokańskim
Na zajęciach - ze słoików oraz kolorowych bibułek, cekinów i farbek - powstaną bajecznie kolorowe lampiony w stylu marokańskim. Własnoręcznie wykonany, mieniący się orientalnymi wzorami lampion, przywiedzie na myśl wspaniałe, bliskowschodnie klimaty i nada każdemu miejscu ciepły i urokliwy charakter.
 
21.07.2021, godz. 10.00
Wakacje w Muzeum
Tytuł: Poczuj miętę...
Opis: ... Do uprawy własnego parapetowego ogródka Nic tak bardzo  nie kojarzy się z latem jak świeże zioła dodawane do potraw i orzeźwiających lemoniad... Na kolejnym letnim spotkaniu w Muzeum spróbujemy swoich sił w amatorskim ogrodnictwie. Przesadzimy ukorzenione wcześniej roślinki i zbudujemy dla nich osłonki, żebyśmy cieszyli się nie tylko ich smakiem, ale i wyglądem. Zapraszamy dzieci i dorosłych, którzy lubią kreatywne zabawy i ulegli wszechobecnej modzie na zielone parapety
 
28.07.2021, godz. 10.00
Wakacje w Muzeum
Tytuł: Mandala z płyt CD – wisząca ozdoba
Kolorowa, wisząca mandala, wykonana z płyty CD, ozdobiona pięknymi wzorami z koralików będzie niepowtarzalną wakacyjną ozdobą naszych ścian, okien lub balkonów