joomla templates top joomla templates template joomla

43 mln zł tyle Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia wydadzą na modernizację. Czy mieszkańcy "dostaną po kieszeni"? Podpisano umowę na pierwszą fazę przedsięwzięcia

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: MWiO włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia oraz firma MELBUD S.A. z Grudziądza podpisały umowę na pierwszy etap Modernizacji Oczyszczalni Ścieków. Wartość prac wyniesie 22,5 mln zł. 
 
Zakres inwestycji obejmie rozbudowę sieci technologicznej o czwarty reaktor biologiczny i osadnik wtórny, a także rozbudowę infrastruktury magazynującej pozyskiwany biogaz. 
 
 
 
- Podjęliśmy decyzję o realizacji tego projektu, ponieważ znacznie zwiększył się ładunek zanieczyszczeń w ściekach odprowadzanych z zakładów przemysłowych zlokalizowanych na terenie Grudziądza. Ponadto bez modernizacji praktycznie nie mielibyśmy możliwości podłączenia nowych obiektów przemysłowych do miejskiej sieci kanalizacyjnej - mówi prezes MWiO Krzysztof Dąbrowski.
 
Modernizacja oczyszczalni, oprócz umożliwienia odbierania ścieków z nowopowstających zakładów przemysłowych, umożliwi również zwiększenie produkcji przez istniejące zakłady, które taką potrzebę zgłaszały wielokrotnie.
 
Warto dodać, że pierwsza faza przedsięwzięcia, na którą podpisano umowę kosztować będzie 22,5 mln zł, natomiast całość planowanej inwestycji uwzględniającej kompleksową modernizację szacowana jest na ok. 43 mln zł. 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież