joomla templates top joomla templates template joomla

Najtrudniejsze przypadki COVID-19 z północnej Polski będą trafiały do Szpitala w Grudziądzu. Placówka została zakwalifikowana do grupy dziewięciu szpitali wielospecjalistycznych

info: UM/Grudziądz; video: tvn24/x-news; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Jak informuje Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu decyzją Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, po konsultacji z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem zostanie włączony do sieci szpitali wielospecjalistycznych dla pacjentów z COVID-19.
 
Według nowej strategii walki z pandemią opracowanej przez Ministerstwo Zdrowia, jesienią w Polsce będą funkcjonowały trzy poziomy zabezpieczenia szpitalnego. Na trzecim najwyższym poziomie znajduje się dziewięciu szpitali wielospecjalistycznych.
 
 
Będą w nich m.in. oddziały internistyczny i chorób zakaźnych, chirurgii ogólnej, położnictwa i neonatologii, kardiologiczny, intensywnej terapii i ortopedyczny. Szpital będzie zabezpieczał medycznie pacjentów zarażonych COVID-19 wymagających wielospecjalistycznego leczenia z kilku województw. Aktualnie szpital oczekuje na decyzję wojewody kujawsko-pomorskiego, która doprecyzuje zakres świadczeń dla zarażonych COVID-19.
 
Mieszkańcy Grudziądza oraz gmin okalających nie pozostaną bez opieki medycznej - zapewnia placówka. Szpital będzie leczył zarówno pacjentów zarażonych, dla których planowane jest przeznaczenie około 200 łóżek w osobno wydzielonym kompleksie szpitala, jak i pacjentów niezarażonych wirusem SARS-CoV-2. Będą działały poradnie specjalistyczne i Szpitalny Oddział Ratunkowy. Tak jak dotychczas na terenie szpitala obowiązywać będzie podwyższony reżim sanitarny, a każda osoba kierująca się do placówki przejdzie wywiad epidemiologiczny.
 
Doświadczenia ostatnich miesięcy potwierdziły to, że grudziądzki szpital jest wysoko wyspecjalizowaną, nowoczesną placówką medyczną w której pracują wysokiej klasy specjaliści. Stanowi ważny element sieci szpitali w całym kraju. Sytuacja pandemii pokazała, że grudziądzka lecznica jest w stanie zadbać o zdrowie i życie pacjentów na wysokim poziomie także w trakcie pandemii. Beata