joomla templates top joomla templates template joomla

Pieniędzy za strajk nie będzie. Nauczyciele muszą odpracować godziny jakie "przepadły" w trakcie protestu, po godzinach, jeżeli chcą uniknąć potrącenia z wynagrodzenia. Prezydent przedstawił propozycję

R.Ż/eSerwis.inf; info: Urząd Miasta/Grudziądz; fot: goolge włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza przedstawił propozycję, która ma pozwolić „wypłacić wynagrodzenie za czas strajku”. Propozycją jest odpracowanie tych godzin, w trakcie których trwał strajk, a więc niemal miesięcznego etatu - w zależności od tego jaką ilość godzin tygodniowo pracowali poszczególni nauczyciele. 
 
 
W komunikacie wydanym przez Prezydenta Grudziądza Maciej Glamowski informuje o tym, że w trakcie protestu nie odbyło się wiele zajęć edukacyjnych.
 
- „Z powodu strajku, podczas którego środowisko nauczycieli upomniało się na masową skalę o swoje słuszne racje, nie odbyło się niestety wiele zajęć dydaktycznych. Wydaje się konieczne stworzenie uczniom możliwości zrekompensowania tej straty" -
 
 
W związku z powyższym  Prezydent proponuje aby te godziny odpracować prowadzać po godzinach zajęcia dodatkowe z uczniami, uzupełniając w ten sposób braki wynikające z niemal miesięcznej przerwy w nauce. 
 
- „Prezydent Grudziądza proponuje rozwiązanie polegające na możliwości przeprowadzenia zajęć dodatkowych, zarówno związanych z przedmiotami ogólnymi, zawodowymi jak i rozwijającymi zdolności. Zajęcia te wynikają z potrzeby realizacji programu nauczania, a także uzyskania przez uczniów odpowiednich kompetencji, potrzebnych na kolejnym etapie kształcenia” - czytamy w informacji Prezydenta.
 
 
 
Czy uczniowie wytrzymają taki natłok zajęć? Jest to niemal miesiąc w nieco ponad miesięcznym okresie jaki został do wakacji? 
 
- „Realizacja zajęć będzie możliwa do końca roku kalendarzowego do wysokości środków, które wynikają z potrąceń wynagrodzenia nauczycieli” -
 
Jak wynika więc z komunikatu zajęcia mają być realizowane nie do końca roku szkolnego, ale kalendarzowe, a więc w wydłużonym okresie, co ma zapobiec potrąceniu z pensji nauczycieli miesięcznego uposażenia. Jeżeli nauczyciele godzin nie odpracują prawdopodobnie z końcem roku - przed samymi Świętami - kwota ta zostanie im potrącona z pensji - jak należy rozumieć informację.
 
Wygląda więc na to, że wynagrodzenia za czas strajku w Grudziądzu nie będzie, będą natomiast „nadgodziny” - o ile środowisko nauczycieli się zgodzi na tego typu rozwiązanie.