joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent nie przywita nowego Roku z Mieszkańcami. Nie będzie pokazu fajerwerków bo przeszkadzają one zwierzętom. Nie odbędzie się również miejska impreza Sylwestrowa

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Maciej Glamowski poinformował na urzędowym profilu facebook, że w tym roku nie odbędzie się plenerowa impreza sylwestrowa, na które odbywały się między innymi pokazy fajerwerków. Pokazu fajerwerków nie ma być ze względu na zwierzęta, co jednak z zapowiadanymi laserami czy koncertem? 
 
 
- „Za miesiąc będziemy świętować kolejny Nowy Rok. Co sądzicie o organizowanym przez miasto plenerowym Sylwestrze? Jakie jest Wasze zdanie na temat fajerwerków? - pyta na swoim profilu Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. 
 
 
Jak twierdzi Prezydent w tej sprawie rozmawiał już z „niektórymi mieszkańcami” i wedle jego opinii są oni zdania
 
- żeby zrezygnować z tej imprezy - 
 
Miasto według tej koncepcji ma przywitać nowy rok „po cichu”, chociaż najprawdopodobniej rezygnacja z Sylwestrowych światełek przez Urząd nic nie da ponieważ był to ułamek wszystkich wystrzelonych fajerwerków tej nocy i chociaż z zasady największy w mieście to jednak na terenie zamkniętym w odpowiedniej odległości od tłumu.
 
W swoim pytaniu Prezydent z jednej strony pyta, a z drugiej oświadcza, że decyzję już podjął.
 
- „Zdecydowałem, że w tym roku nie będzie plenerowego Sylwestra” -
 
Jak dodaje Prezydent.
 
- „Warto tego dnia pomyśleć o naszych czworonożnych przyjaciołach, którzy z powodu hałasu i fajerwerków przeżywają ogromny stres...” - 
 
Wygląda więc na to, że pokazy fajerwerków będziemy mogli oglądać jedynie na historycznych filmach.A co wy o tym sądzicie?