joomla templates top joomla templates template joomla

Nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników kontraktowych Szpitala, nie wiadomo kiedy będą, wierzyciele zablokowali środki. Władze Szpitala zapewniają, że to tylko opóźnienie

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Pracownicy kontraktowi Szpitala nie otrzymali swoich wynagrodzeń za miesiąc maj. Sytuacja ma być podobno przejściowa i wynikać z rozmów z wierzycielami, którzy najwyraźniej zablokowali finanse Szpitala chcąc odzyskać swoje długi. 
 
 
Dyrektor Szpitala w Grudziądzu Piotr Drzymalski wystosował komunikat, w którym informuje, że może dojść do opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń za miesiąc maj dla pracowników kontraktowych placówki. Powodem mają być negocjacje z wierzycielami, który najwyraźniej dokonali zajęć tych środków (tego nie ma jednak w komunikacie).
 
 
- „Z powodu wydłużenia czasu toczących się rozmów z wierzycielami Szpitala może dojść do opóźnień wypłat wynagrodzeń kontraktowych za miesiąc maj 2019 roku. Dyrekcja i służby finansowe Szpitala intensywnie pracują nad tym, żeby ta niedogodna dla Państwa sytuacja, za którą przepraszam, trwała jak najkrócej. Jednocześnie informuję, że wynagrodzenia z tytułu umów o pracę za miesiąc maj 2019 roku zostały w całości terminowo wypłacone. O terminie wypłaty wynagrodzeń kontraktowych będę Państwa na bieżąco informował” - czytamy w komunikacie dyrektora Szpitala Piotra Drzymalskiego.
 
Szpital ma znaczne zaległości, które pogłębia jeszcze bardziej brak wpłaty przez miasto straty z lat ubiegłych, która zapewne by pokryła  częściowo bieżące zobowiązań Szpitala.
 
Niemal 50 milionów nie wpłynęło jednak na konto Szpitala i nie prędko wpłynie, ponieważ wstępnie zapadła decyzja o przekształceniu Szpitala w spólkę, co może potrać minimum kilka miesięcy o ile zakończy się sukcesem, a nie likwidacją.