joomla templates top joomla templates template joomla

„Rozszerzenie strefy było na wyraźna prośbę mieszkańców (..) są osoby, które dzwonią i dziękują za to". Nie ma szans na rozszerzenie uprawnionych do abonamentu w Strefie?

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Są małe szanse na rozszerzenie osób uprawnionych do wykupu abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania. „Rozszerzenie strefy było na wyraźna prośbę mieszkańców, którzy tam mieszkają (..) są osoby, które dzwonią i dziękują za to rozszerzenie” - mówiła na sesji dyrektor Sylwia Łazarczyk, której zdaniem wprowadzeni oświadczeń spowoduje nadużycia.
 
 
W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej Grudziądza pojawiła się propozycja radnych w sprawie poszerzenia osób uprawnionych do zakupu abonamentu w Strefie Płatnego Parkowania. 
 
- „Skoro Strefa Parkowania została rozszerzona, większość rady zdecydowała, że tak ma być to powinniśmy poprawić pewne rzeczy, które są ewidentnym bublem w tym rozwiązaniu” – mówił radny Andrzej Wiśniewski. 
 
 
Radny Andrzej Wiśniewski mówił o tym, że zwracają się do niego mieszkańcy, który możliwość wykupu abonamentu nie objęła. 
 
- „Mieszkańcy skarżą się, że odmówiono praw do przysługujących karnetów mieszkańcom tamtego obszaru osobom, które wynajmują mieszkania, a nie są tam zameldowane, myślę że powinno to być rozwiązane odpowiednim oświadczeniem” -
 
jak dodał radny Wiśniewski
 
- „To nie dotyczy małej ilości mieszkańców, dotyczy to dużej liczby mieszkańców” - 
 
W podobny sposób zdaniem radnego Andrzeja Wiśniewskiego powinno być dopuszczenie oświadczeń w przypadku osób mających auta w formie leasingu czy w przypadku, kiedy dana osoba ma auto np. na rodziców. 
 
- „Nie należy mieszkańcom takiego prawa do zakupu karnetów odmawiać” -
 
 
 
W podobnym tonie, po sygnałach mieszkańców wypowiedział się w tej kwestii radny Łukasz Kowarowski, który zwrócił uwagę na to że do Biura Rady Miejskiej wpłynęło tez tego typu pismo i zostało przekazane do Prezydenta.  
 
Wygląda jednak na to, że są małe szanse na wprowadzenie takich oświadczeń, pomimo tego, że Prezydent Glamowski zaznaczył że być może potrzebne są korekty to zdaniem dyrektor Sylwii Łazarczyk przyjęcie takich rozwiązań będzie powodowało różnego typu nadużycia. 
 
- „Był taki przypadek, kiedy mieliśmy w przeszłości oświadczenia, że rekordzista miał 64 samochody” - mówiła urzędniczka. 
 
Możliwość wykupienia abonamentu ma być tylko dla mieszkańców.
 
- „Nie idźmy tą drogą” -
 
mówiła dyrektor Łazarczyk i dodała, że
 
- „Rozszerzenie strefy było na wyraźna prośbę mieszkańców, którzy tam mieszkają. To nie jest tak, że to się wzięło znikąd, tylko Ci ludzie dzwonią. To nie jest jakieś tysiąc telefonów, ale są osoby, które dzwonią i dziękują za to rozszerzenie, bo dzięki temu mają możliwość kupienia właśnie tego abonamentu dla mieszkańca i zaparkowania pojazdu pod własnym domem” - mówiła dyrektor Sylwia Łazarczyk odpowiadając na argumenty radnych Wiśniewskiego i Kowarowskiego.