joomla templates top joomla templates template joomla

Nie przejedziemy już samochodem przez przejazd kolejowy łączący Chełmińską i Narutowicza. Nadal będzie można przejść pieszo lub przejechać rowerem

info: UM, Grudziądz; fot: google, fot: policja włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Do tej pory możliwy był jedynie wjazd od strony Chełmińskiej w Narutowicza i Chopina, od teraz nie będzie już możliwości przejazdu samochodem w tym miejscu.
 
 
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu informuje, że z dniem 16 grudnia 2019 r. przekwalifikowaniu ulega przejazd drogowo–kolejowy, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza z ulicą Chełmińską oraz linią kolejową nr 207 relacji Toruń Wschód - Malbork.
 
 
Przejazd drogowo – kolejowy kat. B przekwalifikowany zostanie na przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów kategorii E.
 
Decyzja o likwidacji przejazdu drogowo–kolejowego jest następstwem przeprowadzonej kontroli bezpieczeństwa, wykonanej na polecenie Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., przy udziale zarządcy linii kolejowej i zarządcy drogi.
 
W czerwcu w tym miejscu doszło do groźnego wypadku drogowego. 70-letni kierowca skody zderzył się z pociągiem. W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące autem i piesza trafili do szpitala. 
 
 
Jak ustali policjanci kierowca skody zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej przed przejazdem.  70-letni mężczyzna prowadzący auto ominął kolejowe zapory i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus.