joomla templates top joomla templates template joomla

Nieprawidłowości w Olimpii, które mogą skutkować likwidacją spółki. Klub nie reguluje zobowiązań z zawodnikami, zaległości wynoszą pół miliona. Od dzisiaj spółka ma nowego prezesa, jest nim Sylwester Szałkowski

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Trudna sytuacja finansowa klubu, który ma zaległości w stosunku do zawodników, skutkowała zmianami w Radzie Nadzorczej i Zarządzie. Nowym prezesem Klubu został Sylwester Szałkowski. 
 
 
- „Kilkanaście dni temu dokonałem zmiany przewodniczącego rady nadzorczej. Rezygnację złożył również w dniu dzisiejszym inny członek rady Henryk Waśniewski, który reprezentował Stowarzyszenie Olimpia” - poinformował na konferencji Prezydent Maciej Glamowski. 
 
 
Jednocześnie jak dodał prezydent w dniu dzisiejszym odwołano prezesa Spółki Olimpia Grudziądz Jacka Bojarowskiego i powołano nowy zarząd. 
 
- „Nowym prezesem został Sylwester Szałkowski, a prokurentem zarządu natomiast został Marian Pyszora współzałożyciel Klubu Wisła” - poinformował Prezydent. 
 
Rozpoczęta jeszcze za czasów poprzedniego prezydenta Roberta Malinowskiego kontrola  wykazywała szereg nieprawidłowości i to jest powodem zmian w radzie nadzorczej i zarządzie Olimpii. Nowy Prezes będzie musiał zmierzyć się z problemami finansowymi spółki.
 
 
- Olimpia nie płaci zawodnikom, zalega z płatnościami, zaległości wynoszą ponad pół miliona złotych - 
 
W projekcie na rok 2019 przewidziano 2 miliony dokapitalizowania Olimpii, co ma pozwolić rozliczyć zaległości i zakontraktować zawodników na najbliższy sezon. 
 
- „Mam nadzieję, że pozyskiwanie sponsorów będzie bardziej aktywne” - mówił Maciej Glamowski 
 
 
Jednym z wariantów rozważanych już wcześniej była likwidacja spółki, która może w każdej chwili upaść, nowe zmiany mają być szansą na odzyskanie płynności i ocalić spółkę przed likwidacją. Planem na przyszłość jest zwiększenie kapitału sponsorskiego w stosunku do wkładu miasta: 
 
- „Trzeba intensyfikować działania, aby pozyskać sponsorów prywatnych” - mówił Maciej Glamowski.
 
Prezydent ma też nadzieję, że uda się skompletować zespół, podpisać kontrakty i zawalczyć o pierwsza ligę - taką nadzieję ma Prezydent Maciej Glamowski.
 
Nowy prezes dokona analizy dokumentacji spółki i jeżeli stwierdzi naruszenia powiadomi odpowiednie instytucje. Przeprowadzane wcześniej w Spółce kontrole były negatywne, wykazano szereg nieprawidłowości.