joomla templates top joomla templates template joomla

Nieprzyjemny zapach w południowwej części Grudziądza, w tym na Rządzu. Zapach dociera z silnie wiejącym wiatrem od strony Świecia. Czy może to być szkodliwe dla zdrowia?

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24; fot: burzowo.info włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Wiejący od strony Świecia wiatr prawdopodobnie przywiał do Grudziądza nieprzyjemny zapach z tamtejszej „celulozy”? Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to zjawisko stosunkowo częste, jednak po unowocześnieniu zakładu, wydobywające się z kominów zapachy docierają do Grudziądza tylko przy sprzyjających warunkach. Możliwe też, że zapach jaki się pojawił może być związany z rolnictwem.
 
 
Nieprzyjemny zapach dochodzący od strony Świecia zawitał dzisiaj do Grudziądza. Dziwna woń dotarła do południowo-zachodniej części miasta przywiana przez silny wiatr, który wieje od kilku dni. 
 
 
Tego typu zapach przez lata był nieodłącznym elementem Grudziądza, który co pewien czas raczył mieszkańców miasta swoją obecnością.
 
 
Zapachy te mogą mieć jednak związek nie tylko ze świecką „celuloza”, która od wielu już lat daje znać o sobie niezwykle rzadko, pochodzenie tego typu zjawiska może być również „rolnicze”.
 
- Powstałe zapachy mogą mieć też związek z rolnictwem, chociaż ze względu na porę roku jest to mało prawdopodobne. W zeszłym roku rozrzucane na polach w okolicy właśnie Świecia pozostałości z biogazowni, co powodowało przykre doznania zapachowe w powiecie i dalszej okolicy, opisywały to tamtejsze media -
 
Czy docierający do Grudziądza zapach może być szkodliwy dla człowieka? 
 
Teoretycznie każde zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na drogi oddechowe człowieka. Czujniki zainstalowane w Grudziądzu nie sygnalizują jednak żadnych problemów z powietrzem. Może to jednak mieć związek z silnie wiejącym wiatrem, który rozwiewa "smog" i inne zanieczyszczenia.
 
 
Aktualny stan powietrza można sprawdzić na mapie znajdującej się na naszych stronach.