joomla templates top joomla templates template joomla

Nowoczesna chce wybudować w Grudziądzu Disneyland, albo coś na wzór Energylandi na północy Polski. W programie "Lepszy Grudziądz" zaprezentowano 100 pomysłów na miasto

R.Ż/eSerwis.info; fot: youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Jednym z pomysłów zaprezentowanych przez Nowoczesną jest budowa w Grudziądzu pierwszego centrum rozrywki na północy Polski czegoś jak Disneyland lub istniejącej już na południu kraju Energylandi. Tego typu inwestycja ma przyciągnąć do Grudziądza turystów. 
 
Przedstawiciele Grudziądzkiej Nowoczesnej przedstawili swój plan na Grudziądz. Składa się on ze stu propozycji, które w dużej części powstały w oparciu o stworzoną wcześniej "Mapę Potrzeb Grudziądza". 
 
Sam program ma kierować miasto w kierunku turystyki. Jeden z dwóch tego typu pomysłów, o których wspomniano na konferencji prasowej, to wydzielenie z części Szpitala części uzdrowiskowej, sanatoryjnej, która by pozwoliła wykorzystać zasoby solanek i pozwoliła na stały dopływ turystów do Grudziądza w postaci kuracjuszy. 
 
 
Wydzielenie ze Szpitala uzdrowiska ma być też receptą na finanse szpitala i pozwolić mu w pewnym stopniu spłacać długi. 
 
Jednym z elementów towarzyszących uzdrowisku ma być powrót Szkoły Pielęgniarek w Grudziądzu, która będzie szkoliła kadry dla szpitala i uzdrowiska, a więc pielęgniarki i opiekunki. 
 
Drugi z pomysłów stawia na budowę pierwszego na północy centrum rozrywkowego jakim ma być miejsce na wzór Energylandi lub Disneylandu. Zdaniem przedstawicieli dobre skomunikowanie miasta, jego lokalizacja i bliskość autostrady A1 to atut dla turystów przemieszczających się na północ i południe, aby zatrzymać się w Grudziądzu właśnie w pierwszym takim miejscu w tej części kraju. 
 
Do innych ważnych elementów zaprezentowanego programu należą również problemy osób niepełnosprawnych. Więcej na stronie lepszygrudziadz.pl