joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy członek rodziny w kwaterze danieli w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Znana wszystkim grudziądzanom Jadzia została babcią

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
 
W kwaterze danieli pojawił się nowy członek rodziny. Znana wszystkim grudziądzanom Jadzia z Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu została babcią. Młode przyszło na świat w minionym tygodniu, jednak doskonale ukrywane przez matkę zostało zauważone przez Leśniczego dopiero w poniedziałek.
 
Daniele rzucają młode na przełomie czerwca i lipca – zatem spacerując po terenach leśnych naszego miasta możemy zauważyć młode schowane przez matkę w wyższej trawie czy gęstwinie leśnej.
 
 
Jak reagować? Nie podchodźmy i nie dotykamy do młodych cieląt. Powinniśmy zachować spokój i powoli się od nich oddalić. Młode ukryte przed niebezpieczeństwem czeka na matkę, która podejdzie gdy uzna, że jest bezpiecznie.
 
Aktualnie kwatera danieli znajduje się w remoncie, a zwierzęta zostały ponad miesiąc temu przeniesione do zastępczych obiektów. W związku z tym na bliższe poznanie nowego mieszkańca CEE zaprasza w sierpniu.