joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy dyrektor formalnie rozpoczął zarządzanie grudziądzkim Szpitalem. Jednym z pierwszych zadań to negocjacje kontraktów i badanie wyniku finansowego placówki

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oficjalnie przedstawił nowego Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Piotra Drzymalskiego.
 
 
W lecznicy odbyło się spotkanie z pełniącym do tej pory obowiązki dyrektora Jarosławem Boryniem oraz ordynatorami, a następnie zorganizowano konferencję prasową z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów.
 
 
- To dla Szpitala historyczny moment, bowiem wchodzi do niego nowy dyrektor, który jest doświadczonym ekonomistą. Od dziś Piotr Drzymalski zaczyna wypełniać swoje obowiązki. Przed nim ogromne wyzwanie, bowiem Regionalny Szpital Specjalistyczny jest największą miejską jednostką z budżetem bliskim 300 mln zł i ponad 2 tys. pracowników, ale wierzę, że mu podoła. Przy tej okazji dziękuję Jarosławowi Boryniowi za dotychczasową współpracę - mówił prezydent Maciej Glamowski.
 
 
Warto dodać, że jednym z pierwszych zadań dla nowego dyrektora będzie rozpisanie konkursu na dyrektora medycznego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego, do czego zobowiązuje ustawa, gdy dyrektor lecznicy nie jest medykiem. Ponadto renegocjować będzie kontrakty m.in. z lekarzami i pielęgniarkami.
 
- O kredyt zaufania wobec mnie poprosiłem już ordynatorów i czynię to również wobec pozostałych pracowników oraz kontrahentów Szpitala. Liczę na szerokie wsparcie, zarówno kadry medycznej, samorządu, czy rządu, bowiem bez współpracy nie jest możliwe ustabilizowanie sytuacji finansowej lecznicy - powiedział Piotr Drzymalski.    
 
 
Warto dodać, że kilka dni temu dotarła do Prezydenta Grudziądza informacja, że planowana za 2018 r. strata Szpitala nie wyniesie ok. 47 mln zł, jak wcześniej podał dyrektor Jarosław Boryń, a ok. 30 mln zł. Dane te zostaną zweryfikowane przez biegłego rewidenta, a następnie zostaną wprowadzone do programu naprawczego Szpitala i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Grudziądza. 
 
O bieżącej sytuacji Regionalnego Szpitala Specjalistycznego jeszcze dziś Prezydent Maciej Glamowski oraz Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Piotr Drzymalski rozmawiać będą z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Planowane jest również w najbliższym czasie spotkanie m.in. w tej sprawie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim.