joomla templates top joomla templates template joomla

Uczniowie Szkoły Podstawowej na Rządzu będą ćwiczyć na nowiutkiej sali gimnastycznej. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie i natychmiastowy test nowego obiektu przez uczniów

fot/video: Agencja/eReporter24; info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Od ponad trzydziestu lat Szkoła Podstawowa nr 20 czekała na remont sali gimnastycznej. Uczniowie i nauczyciele doczekali się wymarzonej inwestycji. Dzisiaj Prezydent Maciej Glamowski wraz z dyrekcją i nauczycielami wychowania fizycznego uroczyście oddali do użytku nową salę. 
 
 
– "W starej sali ruszały się deski i momentami bywało niebezpiecznie. Trudno się biegało i odbijało piłkę. Teraz jest zdecydowanie lepiej. Podłoga jest prosta, można bez problemu ćwiczyć" – mówiła Martyna, jedna z uczennic SP 20. 
 
 
Prezydent zapewniał, że remont tego boiska jest jednym z elementów inwestowania w grudziądzkie szkolnictwo. 
 
– "Ten remont  był bardzo potrzebny i widać to po uśmiechach na twarzach dzieci. To dla nas bardzo duża radość i ogromna satysfakcja, że udało się sprawnie tą inwestycję przeprowadzić. Mam zamiar dalej inwestować w grudziądzkie szkoły, ponieważ wiele placówek nie było remontowanych od lat. Będę robił wszystko, aby jeszcze w tym roku rozpocząć budowę boiska w Szkole Podstawowej nr 17" – mówił Prezydent Maciej Glamowski. 
 
 
Inwestycją w Szkole Podstawowej nr 20 na Rządzu objęta została jedna z trzech sal gimnastycznych, na której ćwiczą uczniowie klas 4-8. W ramach zadania wykonane zostało oświetlenie i parkiet a także zadaszenie nad całą salą gimnastyczną.
 
- "Różnica jest diametralna, inwestycja się powiodła, nie napotkaliśmy żadnych większych problemów" - mówił dyrektor szkoły Marek Bergmann.
 
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wyremontowne zostało boisko w Szkole Podstawowej nr 3, zaplecze sanitarne w Szkole Podstawowej nr 16, czy boisko w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Ponadto trwa duża rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Owczarkach. 
 
Łączny koszt inwestycji w Szkole Podstawowej nr 20 wyniósł ponad 465 tys. zł i w całości został sfinansowany z budżetu miasta.