joomla templates top joomla templates template joomla

Ogromne kolejki przy Szpitalu w Grudziądzu. Pacjenci oczekują w deszczu na dworze na triaż. Władze Szpitala zapewniają, że już pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji

Agencja/eReporter24; fot: facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Ogromne, kilkudziesięciometrowe kolejki dochodzące do ponad 100 osób przy Szpitalu w Grudziądzu. Pacjenci oczekują na tzw. triaż. Aby dostać się do lekarza zdenerwowani zmuszeni są stać w deszczu i chłodzie. 
 
Aby dostać się do poradni specjalistycznej przy grudziądzkim Szpitalu pacjenci zmuszeni są oczekiwać na dworze, często przy opadach deszczu, aby przejść tzw. triaż. Zgodnie z zasadami przed wejściem do poradni pacjenci lecznicy muszą przejść wywiad epidemiologiczny, mieć zmierzoną temperaturę - taki są zasad.
 
 
Sytuacja nie jest specjalnie komfortowa, szczególnie dla osób starszych, a samo oczekiwanie w kolejce dosyć uciążliwe. 
 
- "Tak w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu wygląda segregacja pacjentów ( triaż ) . To jest dramat co zgotowano ludziom chorym ! Kto jest odpowiedzialny za taki b...el ! Nie daj Boże niech połowa z tych osób rozchoruje się na przeziębienie , grypa i statystyki pójdą w górę . Na takie nieudolne zarządzanie jest paragraf § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 !" - czytamy na profilu fb jednej z pacjentek.
 
 
Władze Szpitala zapewniają, że pracuja już nad rozwiązaniem sytuacji, ale będzie to bardzo trudne ze względu na brak kadrowe. W planach jest wynajęcie odpowiednich pomieszczeń kontenerowych, w których pacjenci by mogli oczekiwać na przyjęcie do poradni.