joomla templates top joomla templates template joomla

Wystarczy 5 osób i pomysł na osiedlowy ogród. Możliwość dofinansowania w tworzeniu tzw. "Zielonych ławeczek". Sprawdź jak otrzymać na ten cel pieniądze

info: Urząd Miasta, zielonalaweczka.pl; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Mieszkańcy Grudziądza mają szansę na realizację projektów, dzięki którym powstaną dostępne dla wszystkich osiedlowe ogrody, gdzie będzie można przysiąść, odpocząć i spotkać się z sąsiadami. Kampanię „Zielona Ławeczka" realizuje Fundacja Banku Ochrony Środowiska.
 
W ramach programu otrzymać można grant w wysokości 1200 zł. Aby zarejestrować się do konkursu trzeba zebrać grupę m.in. 5 osób, wybrać miejsce, przygotować plan rewitalizacji i uzyskać zgodę właściciela terenu na jej wykonanie, a następnie, do 31 maja, wysłać projekt do Fundacji BOŚ.
 
 
Poniżej informacja dotycząca projektu.
 
KTO MOŻE APLIKOWAĆ?
 
Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.
 
WSPÓLNA INICJATYWA SĄSIEDZKA!
 
Administracja Osiedla oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska zapraszają do wzięcia udział w lokatorskiej inicjatywie społecznej. Celem jest modernizacja i rewitalizacja naszego osiedla.
 
CO NALEŻY ZROBIĆ?
 
Zamienić blokowisko w zielony zakątek, ukwiecony ogród lub skwerek. Charakterystycznym elementem przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 800 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do końca maja 2018.
 
 
POŁĄCZMY SIŁY
 
Każdy z nas chciałby decydować o miejscu, z którym żyje. Zależy nam, by było ono bezpieczne, czyste, zadbane, zielone. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Ma chęć do pracy, pomysł i zgraną grupę sąsiadów, którzy mogą pomóc. A jeśli nie ma… to warto ją zbudować! Przecież relacje ludzkie są najważniejsze, a współdziałanie zawsze przynosi dobre efekty.
PIĘKNE OSIEDLE
 
„Zielona Ławeczka” to inicjatywa Fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m.in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środku finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania.
 
CO NALEŻY ZROBIĆ?
 
- Wybrać miejsce, które chcemy zmienić i namówić do tego sąsiadów. Trzeba pamiętać o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.
- Przygotować projekt skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu należy dołączyć kosztorys jego realizacji oraz harmonogram.
 
- Do 31 maja 2018 roku należy zarejestrować się na stronie konkursu i zgłosić swój projekt.
 
więcej na: Zielonalaweczka.pl