joomla templates top joomla templates template joomla

Otwarcie placu rekreacyjno-edukacyjnego „Bezpiecznej i przyjaznej strefy” przy Szkole Podstawowej nr 4

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W środę nastąpiło uroczyste otwarcie „Bezpiecznej i przyjaznej strefy”. Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstał plac rekreacyjno-edukacyjny. Dzięki nowej strefie mieszkańcy osiedla Owczarki będą mogli aktywnie spędzać czas wolny.  
 
 
23 października w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Jaśminowej odbyło się oficjalne otwarcie kolejnej inwestycji w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Powstała – zwłaszcza z myślą o najmłodszych – Bezpieczna i przyjazna strefa, która obejmuje plac rekreacyjno-edukacyjny. Zadanie wygrało w okręgu Owczarki. „Bardzo się cieszę, że dzięki państwa aktywności, zaangażowaniu i integracji, nasze miasto tak bardzo się zmienia. Wasze osiedle jest tego najlepszym przykładem.” – mówił Maciej Glamowski. 
 
 
Celem projektu było stworzenie bezpiecznej i użytecznej bazy rekreacyjno-edukacyjno-wypoczynkowej dla dzieci szkolnych oraz dla społeczności osiedla Owczarki. Teren przy szkole jest dostępny przed południem dla uczniów, a do zmroku – otwarty dla środowiska lokalnego. 
 
„Dzieci będą tu spędzać czas na świeżym powietrzu, między zajęciami, a po południu mogą też korzystać z niego mieszkańcy naszego osiedla.” – mówi Kamila Ziętarska, pomysłodawczyni projektu.
 
 
Na trawiastym terenie położono nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz utworzono plac do gier edukacyjnych i ruchowych stworzonych z płyt SBR. Projekt obejmował również doposażenie miejsca przy boisku w 6 ławek i 2 kosze. Na nowym placu dzieci mogą spędzać bezpiecznie przerwy i odbywać niektóre lekcje wf-u, zajęcia rekreacyjne oraz grać w gry edukacyjne. 
 
Wniosek powstał z potrzeby kontynuacji i dalszej rozbudowy istniejącego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr4. 
 
„Powstałe udogodnienia to osiągnięcia nas wszystkich – mieszkańców osiedla Owczarki – bo wspólnie ustalamy projekty i wspólnie głosujemy. Jest to ogromna integracja całego naszego społeczeństwa. Jest to da nas niezwykle ważne, że możemy decydować, co powstanie na terenie naszego osiedla.” – mówiła Dyrektor SP nr 4 Lidia Rodzaj. 
 
 
Ze względu na uroczysty charakter zaproszono wszystkich, którzy przyczynili się do otwarcia tej nowej strefy. Obecni byli m.in. Prezydent Maciej Galmowski, Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman, inicjatorka projektu Kamila Ziętarska, pomysłodawczyni projektów z lat poprzednich Małgorzata Kaniecka oraz zastępca prezesa firmy Techstal Sp. z o.o. Marcin Drewek.  
 
Wnioskodawcą i pomysłodawcą projektu była Pani Kamila Ziętarska. Całkowita wartość projektu wyniosła 119 000,00 złotych.