joomla templates top joomla templates template joomla

Robert Malinowski sam się określił "papierowym prezydentem" mówi radny Maciej Glamowski. Ja nigdy takiego sformułowania nie użyłem

R.Ż/eSerwis.info; fot: Fcebook włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Jest odpowiedź radnego Macieja Glamowskiego w sprawie „papierowego prezydenta” Zdaniem radnego, który zastrzega, że nigdy takiego sformułowania nie użył, to sam prezydent Robert Malinowski nazwał się „papierowym prezydentem”. 
 
Po kilku dniach od pisma jakie Prezydent Robert Malinowski skierował do przewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza Arkadiusza Goszki pojawił się komentarz samego zainteresowanego czyli Macieja Glamowskiego.
 
 
 
 
Jak mówi radny, lider Obywatelskiego Grudziądza
 
- „Pismo mnie zaskoczyło ponieważ nigdy nie użyłem takiego sformułowania „papierowy prezydent”.
 
 
 
Zdaniem radnego, Przewodniczącego Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej w Radzie Miejskiej Grudziądza Macieja Glamowskiego: 
 
- „Myślę, że Pan Prezydent sam się tak określił”
 
a mają o tym świadczyć sposób sprawowania przez niego urzędu:
 
- „Działania, które wykonuje na to wskazują, w wielu ważnych sprawach dla miasta chociażby sprzedaż udziałów w spółce miejskiej, budowa Centrum Wisła czy ostatni przetarg na wywóz odpadów, prezydent praktycznie nie zajmuje żadnego stanowiska” – mówi radny Maciej Glamowski
 
Zdaniem radnego to o czym mówią również inni radny i politycy opozycji ma swoje uzasadnienie: 
 
- „Wiele kluczowych decyzji dla miasta podejmuje wiceprezydent, a Grudziądz potrzebuje silnego lidera, silnego przywódcy, a niestety nie jest Prezydent Robert Malinowski”.
 
 
 
Do zarzutów w stosunku do prezydenta Roberta Malinowskiego ze strony opozycji dochodzą nowe związane z:
 
- zakazem udziału prezesów spółek MPGN i OPEC w spotkaniu z radnymi - 
 
w ramach posiedzenia Komisji, w której uczestniczyli zarówno radni opozycji jak i koalicyjni. Na spotkaniu miano zapytać o ewentualne plany sprzedaży udziałów spółek miejskich w celu, jak to określa: 
 
- inwestycji wyborczych -
 
Na profilu Obywatelskiego Grudziądza czytamy: 
 
- „Prezydent zakazał prezesom spółek: Wodociągi, OPEC i MPGN udziału w dzisiejszej komisji budżetu i polityki gospodarczej Rady Miejskiej. Sam również się nie pojawił. A temat był ważny, arcyważny, bo dotyczył planowanej sprzedaży udziałów w spółkach miejskich”.
 
W tej sprawie ukazał się nawet apel pracowników Miejskich Wodociągów, w którym wyrażają swoje zaniepokojenie chęcią sfinansowania  inwestycji innych niż związane z działalnością spółki, takich jak transport miejski oraz inne planowane przedsięwzięcia. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież