joomla templates top joomla templates template joomla

PKN ORLEN wesprze grudziądzki Szpital. Za 1,6 mln zł. zakupione będą dwie karetki, kilkanaście respiratorów, próbki do badań na obecność wirusa

Agencja/eReporter24; info: PKN ORLEN; info: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski/facebook.pl; fot: Archiwum N.M włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

1,6 mln zł z PKN ORLEN wesprze grudziądzki Szpital w zakupie dwóch karetek, kilkunastu respiratorów, próbek do badań na obecność wirusa i innego sprzętu potrzebny w leczeniu chorych na koronawirus.
 
 
Do grudziądzkiego Szpitala w ramach wsparcia walki z koronawirusem z PKN ORLEN trafi kwota 1,6 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup dwóch karetek dla szpitala, kilkunastu respiratorów, próbek do badań na obecność wirusa i inny sprzęt tak potrzebny w leczeniu chorych na koronawirus SARS-CoV-2 i nie tylko.
 
- "Cieszę się, że w tej trudnej sytuacji nie pozostajemy sami i znajdują się firmy, instytucje i osoby wspierające nas nie tylko finansowo, ale także na wiele innych sposobów. Dziękuję!" - mówi Prezydent Maciej Glamowski.
 
PKN ORLEN aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem zakupił 5 tysięcy maseczek ochronnych, które przekazano Agencji Rezerw Materiałowych, która podobnie jak w przypadku płynu do dezynfekcji rąk, Agencja rozdystrybuuje je przede wszystkim do placówek ochrony zdrowia.
 
 
- "W trudnym okresie, jako największa spółka z udziałem Skarbu Państwa, dokładamy wszelkich starań by zwiększać bezpieczeństwo Polaków, w tym przede wszystkim wspierać służby medyczne. Jako firma odpowiedzialna społecznie sfinansowaliśmy zakup maseczek ochronnych dla personelu medycznego, przekazujemy również Agencji Rezerw Materiałowych kolejne partie płynu do dezynfekcji rąk. Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy dodatkowe 6 milionów złotych, systematycznie obniżamy również ceny paliw, by w przypadku osób, które muszą się przemieszczać, zachęcać je do wyboru komunikacji indywidualnej" - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 
Przekazane maseczki są certyfikowane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.
 
We wsparcie służby zdrowia aktywnie zaangażowała się też korporacyjna Fundacja ORLEN, która na ten cel przeznacza 6 milionów złotych. Trwają finalne ustalenia z Ministerstwem Aktywów Państwowych w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla konkretnych instytucji, w tym przede wszystkim szpitali.
 
PKN ORLEN podjął również działania, które mogą wspierać mniejszych przedsiębiorców. To polityka cenowa, która uwzględnia aktualną sytuację na rynku ropy i podejmowane działania optymalizacyjne. Od początku roku na stacjach własnych ORLENu ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją. To oznacza realne oszczędności dla tych, którzy posiadają floty samochodowe i muszą się przemieszczać. Poprzez takie działania PKN ORLEN wspiera również wojsko, policję, straż pożarną i lekarzy, którzy korzystają z aut, a są bezpośrednio zaangażowani w walkę z koronawirusem. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN ORLEN planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach.
 
Wczesniej PKN ORLEN zaangażowął się w akcję wspierającą podróżnych oczekujących na wjazd do kraju na niemiecko-polskiej granicy. Pomoc udzielana jest wszystkim kierowcom, obywatelom różnych krajów. Od wtorku w nocy wydano ponad 25 ton żywności i napojów, dostarczono  dodatkowo 6 tys. kanapek.