joomla templates top joomla templates template joomla

Po dwóch miesiącach Szpital w Grudziądzu wznawia działalność. Ruszają oddziały chorób wewnętrznych, neurologiczny, onkologii, pulmunologiczny, chirurgii naczyń, neurochirurgi, kardiologii i kardiochirurgii, psychiatryczny

R.z/eGrudziadz.pl. info: Szpital/Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Tak jak pisaliśmy już wczoraj w związku ze zmniejszającą się w Polsce liczbą osób zakażonych SARS-CoV-2 wymagających hospitalizacji Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o rozpoczęciu "odmrażania " szpitali jednoimiennych w tym Szpitala w Grudziądzu. Proces ten rozpocznie się także w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.
 
 
W środę oficjalnie o odmrażaniu poinformowała dyrekcja grudziądzkiego Szpitala. Od 1 czerwca następujące oddziały szpitalne grudziądzkiej lecznicy wznawiają udzielanie świadczeń medycznych Pacjentom niezakażonym koronawirusem: oddział chorób wewnętrznych, oddział neurologiczny, oddział onkologii klinicznej, oddział pulmunologiczny, oddział chirurgii naczyń,oddział neurochirurgiczny, oddział kardiologii i kardiochirurgii, oddziały psychiatryczne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.
 
 
- W związku z koniecznością odseparowania Pacjentów niezakażonych od Pacjentów, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, część wyżej wymienionych oddziałów przeniesiona zostanie do budynku "O", oddziały psychiatryczne pozostają w swojej dotychczasowej lokalizacji czyli w budynku "M" -
 
Pacjenci do oddziałów, które wznawiają swoją działalność od 1 czerwca dla osób niezakażonych koronawirusem przyjmowani będą tylko w trybie planowym. Do wyżej wymienionych oddziałów przyjmowani będą tylko ci Pacjenci, których wynik testu w kierunku zakażenie SARS-CoV-2 będzie ujemny.
 
Personel poszczególnych oddziałów będzie kontaktował się Pacjentami informując ich o terminach hospitalizacji oraz o konieczności wykonania testu w kierunku zakażenia koronawirusem, który będzie wykonany w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

O wznowieniu kolejnych oddziałów dla Pacjentów niezakażonych SARS-CoV-2 władze Szpitala pbędą informować na bieżąco.