joomla templates top joomla templates template joomla

Nawierzchnia ul. Sienkiewicza pozostanie z kostki kamiennej. Ogłoszono przetarg na wykonanie remontu. Ma powstać oświetlenie led, a także nowe chodniki i zatoka autobusowa

info: Policja, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ul. Sienkiewicza. Oferty będą przyjmowane do 4 lutego. Już wcześniej w przestrzeni publicznej toczyła się dyskusja co do pozostawienia bruku, zdania były podzielone. 
 
 
W ramach inwestycji kompleksowo przebudowana zostanie ul. Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania al. 23 Stycznia do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Będzie to jedna jezdnia z dwoma psami ruchu. 
 
 
Powstaną także nowe nawierzchnie chodników oraz wybudowana zostanie nowa zatoka autobusowa. Nawierzchnia ul. Sienkiewicza wykonana będzie z kostki kamiennej, a jej konstrukcja zostanie wymieniona na nową. Zaplanowano także budowę oświetlenia ulicznego w technologii LED.
 
Warto dodać, że zadanie realizowane będzie w ramach unijnego projektu pn. „Budowa i przebudowa infrastruktury transportu publicznego wraz z zakupem taboru autobusowego w Grudziądzu”.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZDM.