joomla templates top joomla templates template joomla

Podróż taxi czy własnym autem zacznie się opłacać? Wzrost cen za przejazdy tramwajami i autobusami. Zamiast 2,60 zł jak do tej pory zapłacimy 3,20 zł

R.Ż/eSerwis.info; info: UM: fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Mieszkańców Grudziądza czeka wzrost opłat komunikacja miejską. Po podwyżkach może się okazać, że podróż taxi czy własnym transportem będzie bardziej opłacalna niż przejazd tramwajem czy autobusem? Szczególnie w przypadku przejazdu kilku osób. Podwyżki „wymuszone” są trudną sytuacją finansową miasta i koniecznością zasypania „dziury budżetowej”, w której brakuje 40 milionów na pokrycie straty Szpitala.

Jeszcze niedawno, bo w poprzedniej kadencji Rady Miejskiej toczyła się dyskusja dotycząca wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
 
Po wezwaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową do wprowadzenia Planu Naprawczego sytuacja zmieniła się całkowicie, miasto w katastrofalnej sytuacji finansowej musi podwyższyć ceny opłat lokalnych aby "uzupełnić" braki budżetowe. 
 
 
Poniżej prezentujemy nowe stawki za przejazdy komunikacją miejska w Grudziądzu. 

Ceny biletów jednorazowych wzrosną. W przypadku biletów normalnych będzie to wzrost o 60 groszy, w przypadku biletów ulgowych 30 groszy. Wzrosną też ceny biletów rodzinnych, grupowych. Poniżej zestawienie cen po podwyżkach. 

Poniżej ceny karnetów i biletów 24 godzinnych.

Poniżej nowe ceny biletów miesięcznych jakie będa obowiązywały po podwyzkach. 

Ceny biletów 90 dniowych. 

Zmiany wprowadzone zostaną przez Radnych na najbliższej czwartkowej specjalnej Sesji Rady Miejskiej.