joomla templates top joomla templates template joomla

"Polska Andrzeja Dudy to Polska zasobna" mówili działacze Zjednoczonej Prawicy i namawiali do głosowania. "W czasach rządu PiS Pieniądze leżą niemal na ulicy, trzeba tylko chcieć o nie zabiegać"

R.z/eGrudziadz.pl. fot: Agencje/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
„Andrzej Duda doskonale współpracuje z rządem i dzięki tej współpracy jest możliwa pomoc przedsiębiorcą i rodzinom” mówiła wiceminister Iwona michałek w trakcie konferencji prasowej  na grudziądzkim Rynku.
 
Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej Iwona Michałek i działacze Porozumienia i Prawa i Sprawiedliwości w trakcie konferencji prasowej w Grudziądzu namawiali do oddania głosu za Andrzejem Dudą w nadchodzących wyborach prezydenckich. Działacze zaprezentowali ostatnie postulaty Prezydenta, a także informacje dotyczące wsparcia dla Grudziądza.
 
- „Chciałabym przedstawić postulany Andrzeja Dudy dotyczące wolności w sieci. Internet dla każdego, dostęp do internetu prawem każdego Polaka. Tak dla Wolności, Nie dla cenzury w internecie. Dalsza cyfryzacja administracji. Równy start w cyfrowy świat dla każdego ucznia. Nie dla podatku od smartfonów” - mówiła Magdalena Żurawska wiceprzewodnicząca Porozumienia w Grudziądzu. 
 
 
Beata Jaworska doradca Ministra Pracy i Polityki Społecznej wspomniała o działalności Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy. 
 
- „Ostatnie pięć lat pokazuje, że Pani Agata Duda bardzo mocno była zaangażowana w życie społeczne, charytatywne. Liczby mówią same za siebie. Ponad 100 aktywności charytatywnych, ponad 514 wizyt krajowych, ponad 66 wizyt zagranicznych, łącznie 1465 aktywności przez ostatnie 5 lat. Jedna z takich aktywności było podsumowanie akcji obiady dla bohaterów podczas epidemii. Akcja trwała 101 dni, wydano 42 tys. posiłków, 350 kombatantów i ich rodziny otrzymały wsparcie oraz ich rodziny, a także pracownicy służb medycznych” - mówiła Beata Jaworska podając kolejne liczby dotyczące aktywności Pierwszej Damy.
 
Iwona Majorke lokalny przedsiębiorca i działaczka społeczna zajmująca się dziećmi niepełnosprawnymi zachęcała również do oddania głosu na Andrzeja Dudę. 
 
- „Jestem przedsiębiorcą i reprezentują dzieci niepełnosprawne, prowadzę niepubliczne placówki. W obecnym okresie, w okresie obecnych rządów tak naprawdę pieniądze leżą na ulicy. Każde ministerstwo oferuje wiele projektów, które wspierają dzieci niepełnosprawne” - jak dodała - „Uważam że żyje się znacznie lepiej, można wiele pieniędzy zdobyć, trzeba chcieć tylko to zrobić” - mówiła. 
 
Radny PiS wspomniał o zadłużeniu miasta, a także o tym, że obecna polityka - jego zdaniem - nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Radny zapowiedział również konieczność przeprowadzenia referendum w sprawie oceny dotychczasowych działań władz miasta. Radny w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej Grudziądza wielokrotnie apelował do Prezydenta o zaproszenie Mateusza Morawieckiego do Grudziądza, silniejsze i efektywniejsze działania na rzecz Grudziądza w rządzie w celu pozyskania dodatkowej pomocy finansowej, apele Prezydenta pozostały bez odpowiedzi, nie odniósł się do tego typu pomysłów unikając tematu. 
 
- „W Grudziądzu mamy problem z gigantycznym zadłużeniem, które niestety jest polityki uprawianej przez byłą Platformę Obywatelską, obecnie Sojusz Obywatelski Grudziądza. Pan Prezydent (red. Grudziądza) oczekuje pomocy od rządu, ale nie jest dzisiaj wiarygodny” - mówił Krzysztof Kosiński radny rady Miejskiej Grudziądza. 
 
Działacze podkreślili, że działania PiS to zapowiedzi i już odbywająca się realizacja dużych inwestycji w tym klei szybkich prędkości, których realizację chce zatrzymać kontrkandydat Rafał Trzaskowski, a które pozwolą w szybki i wygodny sposób przemieszczać się po całym kraju. 
 
- „Namawiam wszystkich mieszkańców Grudziądza i powiatu. Idźcie na wybory, to jest święto demokracji, nie pozwólcie, aby ktoś za Was wybrał Prezydenta Polski. Apeluję również na tych mieszkańców wyborców, którzy głosowali nie na Andrzeja Duda. Spróbujcie spojrzeć w ten sposób na przyszłość Polski, tylko zgoda pomoże Polsce się dobrze rozwijać. Tylko zgoda pomiędzy dużym a małym pałacem pozwoli na to, że będą realizowane dobre programy dla Polski. Andrzej Duda to jedyny dobry kandydat dla Polski, zapraszam Państwa do głosowania na Prezydenta” - mówiła Iwona Michałek.
 
 
Nie obyło się bez incydentu w trakcie spotkania. Przed konferencją prasową. Jeden z przechodniów, mieszkańców z oddali krzyknął:
 
- „Je.. Dudę” - wpisując się tym samym w falę hejtu podsycanego przez takie portale jak Sok z Buraka, którego twórca wspiera obecnie kampanię Rafała Trzaskowskiego. 
 
Dzień wcześniej również podczas konferencji konkurencyjnej Platformy Obywatelskiej, doszło do interakcji mieszkańca. Jeden z przechodniów zarzucił posłowi Tomaszowi Szymańskiemu i połowie Tomaszowi Siemoniakowi „opowiadanie głupot”:
 
- „Opowiadacie głupoty, Platforma Obywatelska zadłużyła Grudziądz na ponad miliard złotych” - mówił.
 
Wypowiedź przechodnia miała charakter merytoryczny, a nie wulgarny, czy nienawistny, jak to miało miejsce w sobotę.