joomla templates top joomla templates template joomla

Posłowie PO rozmawiali z mieszkańcami Grudziądza. "Nie opowiadaj Pan głupot, PO w Grudziądzu narobiła miliard długu" mówił jeden z nich w trakcie konferencji prasowej

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Posłowie Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak i Tomasz Szymański rozdając gazetki zachęcali mieszkańców Grudziądza do oddania głosu na kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego.
 
- Akcja dzisiaj to nie jest przypadek. Od początku II tury rozpoczęliśmy akcje w całym województwie kujawsko-pomorskim, w całej Polsce. Przekonujemy Polaków do naszej wizji Polski” - mówił Tomasz Szymański w trakcie briefingi.
 
Tomasz Siemoniak wspomniał, że ostatnio był w kampanii wyborczej w Grudziądzu wspierać prezydenta Macieja Glamowskiego w kampanii samorządowej.
 
- „Głęboko wierze, że ogromne poparcie w II turze wyborów otrzyma w Grudziądzu również Rafał Trzaskowski” - mówił były Minister Obrony Narodowej.
Posłowie mają nadzieję, że w takich miastach jak Grudziądz, Wąbrzeźno rozstrzygną się wyniki wyborów. Posłowie zachęcali wyborców, którzy oddali głos w I turze na Roberta Biedronia, Szymona Hołownię, do oddania głosu w II turze na Rafała Trzaskowskiego.
 
 
-„ To samorządowej, który w czasie epidemii zbudował zaufanie, dzięki rozwiazywaniu problemów” - mówił Tomasz Siemoniak.
 
Na kontakcie z samorządami skoncentrowali się posłowie. Poseł Tomasz Szymański nazwał ściemą Polski Fundusz Inwestycji Samorządowych.
 
- „Samorządowcy informują nas, że zostały obcięte dochody w podatkach z CIT i PiT, nawet o 30 proc” - mówił poseł Szymański.
 
Co miał na myśli, mówiąc o obciętych dochodach z podatków? Dochody te są stałe procentowo i uzależnione nie od decyzji rządu, ale od wpływów z tych podatków w samorządach, niezależnie od odgórnej decyzji. Prawdopodobnie chodziło posłowi o spadek z wpływów w związku ze zmniejszonymi wpływami podatków ogólnie, co spowodowane jest pandemią i zamrożeniem przez pewien czas gospodarki.
 
- „Afery, o których nam mówił jeden z mieszkańców Grudziądz. Trzeba mówić o aferach , te pięć lat rządów to jest 5 lat afer” -
 
mówił Tomasz Siemoniak i poseł Tomasz Szymański, którzy usłyszeli od jednego z przechodniów
 
- „Nie opowiadaj Pan głupot. Miliard sto długu dla Grudziądza. Miasto stoi” - mówił przechodzień.
 
Mężczyzna krytykował posłów i przypominał, o zadłużeniu miasta i katastrofie finansowej. Nie zniechęciło to posłów, którzy kontynuowali spotkanie z mediami z uśmiechem na twarzy.