joomla templates top joomla templates template joomla

Pozostały jeszcze środki na kastrację i sterylizację zwierząt dla mieszkańców Grudziądza. Właściciele psów i kotów mogą ubiegać się o dotację na zabieg dla swoich pupili

info: UM/Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Jak co roku miasto dofinansowuje sterylizację oraz kastrację czworonogów. Mieszkańcy mogą zapisać zarówno swojego pupila, jaki koty wolno żyjące, na zabieg do wybranych placówek weterynaryjnych. Na dzień dzisiejszy zostały jeszcze środki na ten cel.
 
Miasto od kilku lat prowadzi akcję dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich. Celem działania jest popularyzacja tej najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji psów i kotów domowych, co w efekcie końcowym zminimalizuje liczbę zwierząt trafiających do schronisk. Mieszkańcy Grudziądza mogą skorzystać ze wsparcia do 16 grudnia lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.
 

Urząd Miejski w Grudziądzu dofinansowuje zabiegi sterylizacji i kastracji w wysokości 150 złotych w przypadku kotki i 70 złotych przy kocurze. Natomiast zabiegi dla suczek i psów to dopłaty w wysokości 350 i 300 złotych. Jednak należy pamiętać, właściciel jest zobowiązany do pokrycia ewentualnych pozostałych kosztów bezpośrednio u weterynarza realizującego usługę.
 
Warunkiem udziału w akcji jest ujęcie danego psa podlegającego zabiegowi sterylizacji bądź kastracji w miejskim systemie identyfikacji zwierząt. Oznacza to, że psy które do tej pory nie zostały oznaczone elektronicznym „czipem” w dniu przeprowadzanego zabiegu będą dodatkowo oznakowane.
 
Dodatkowo mieszkańcy, którzy spotkają w swojej okolicy bezdomnego kota, mogą zgłosić ten fakt do koordynatorów projektu. Akcja kastracji lub sterylizacji kotów wolno żyjących odbywa się w ramach współpracy Urzędu Miejskiego z Fundacją FOR ANIMALS Oddział Grudziądz (tel. 500 191 264) i Fundacją Siedem Życzeń (tel. 600 440 280).