joomla templates top joomla templates template joomla

Pozytywny wynik testu u jednego z pracowników SP nr 4 w Grudziądza, oraz nadzór epidemiologiczny w Przedszkolu Miejskim na Rządu, gdzie jedna z grup objęta została izolacją

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Jedna z grup przedszkolnych w Przedszkolu Miejskim na Rządzu została objęta nadzorem epidemiologicznym przez Sanepid. U pracownika Szkoły Podstawowej 4 w Grudziądzu wykryto koronawirusa, ponieważ pracownik przebywał już od pewnego czasu na zwolnieniu lekarskim podjęto decyzję, że szkoła będzie funkcjonowała normalnie.
 
Jeden z pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w Grudziądzu otrzymał we wtorek pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2.
 
 
Z uwagi na to, że wspomniana osoba od 14 września przebywała na zwolnieniu chorobowym i nie miała od tego momentu kontaktu z uczniami, rodzicami uczniów ani pracownikami szkoły, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grudziądzu podjęła decyzję, aby osoby mające wcześniej kontakt z osobą zarażoną objąć wyłącznie nadzorem epidemiologicznym.
 
Ani uczniowie, ani pracownicy szkoły nie będą obejmowani kwarantanną. Nie ma również powodu, aby stosować w tej placówce nauczanie zdalne, bądź hybrydowe.
 
Również w Przedszkole Miejskim na Rządzu objęte zostało nadzorem epidemiologicznym w związku z przebywaniem jednej osób z placówki w kwarantannie. Jedna z grup przedszkolnych mająca kontakt z tą osobą, objęta nadzorem podlega izolacji i przebywa w wydzielonej części przedszkola bez kontaktu z resztą nauczycieli i dzieci.
 
Jak informuje Urząd Miejski w Grudziądzu na terenie miasta jest aktualnie 12 uczniów w kwarantannie. Urząd na bieżąco monitoruje sytuację w grudziądzkich szkołach.