joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent Grudziądza zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Wolontariusz Roku”. Celem konkursu jest propagowanie idei wolontariatu, wyróżnienie najbardziej zaangażowanych wolontariuszy

info: UM/Grudziądz; fot: fotolia włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto wszystkich, którzy swoją pracę, czas i umiejętności poświęcają na rzecz innych. To doskonała okazja do tego, by wyróżnić tych najbardziej zaangażowanych. Tak jak w latach poprzednich Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski ogłasza konkurs „Wolontariusz Roku”.
 
Po raz kolejny zostaną wybrani Wolontariusz Roku oraz Młodzieżowy Wolontariusz Roku. W tej edycji zostanie także wyłoniony Dziecięcy Wolontariusz Roku.
Właśnie ruszył nabór kandydatur na działaczy społecznych, którzy każdego dnia poświęcają swój czas i serce na rzecz innych.
 
 
Wolontariuszy można zgłaszać do 20 listopada 2020 roku drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez wrzucenie dokumentów do urny usytuowanej przy wejściu do Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Grudziądzu przy ul. Ratuszowej 1. Należy dostarczyć wypełniony formularz w formie skanu oraz maksymalnie trzy zdjęcia – dokumentujące wykonywanie różnych inicjatyw – osoby, którą proponujemy.

Nie ma ograniczeń co do zgłaszania kandydatów – uczestnikami konkursu mogą być wszyscy, którzy spełniają warunki określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, czyli są osobami które ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonują świadczenia na rzecz potrzebujących.

Kandydaci będą oceniani pod kątem kreatywności, zaangażowania oraz charakterystyki. W tym roku do składu kapituły dołączył Wolontariusz Roku 2019 – zawsze będzie to zwycięzca z poprzedniego roku. Pozostali członkowie kapituły konkursu to wiceprezydent Grudziądza, przewodnicząca Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Grudziądzu oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Celem konkursu jest propagowanie idei wolontariatu i postaw społecznych, ukazanie ich dokonań oraz wyróżnienie najbardziej zaangażowanych wolontariuszy, działających na terenie Grudziądza.