joomla templates top joomla templates template joomla

Na bazie WZU powstaje pierwsza techniczna uczelnia kształcąca specjalistów nowych technologii. Przedstawiciele WZU i ZST z Grudziądza wzięli udział w konwencie KOMPETENCJE 4.0 w Toruniu

R.Ż/eSerwis.info; fot/video Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

- "Szkoła musi się zmieniać tak, jak szybko rozwija się świat, konieczne jest rozwijanie kompetencji 4.0" - powiedziała w Toruniu wiceminister Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Iwona Michałek. Wiceszefowa MRPiPS podkreśliła, że zależy jej na współpracy nauki, biznesu i edukacji. Jak podkreśliła Wiceminister w regionie to właśnie w Grudziądzu powstaje pierwsza w regionie uczelnia techniczna, która będzie szkoliła specjalistów nowych technologi potrzebnych w wielu zakładach regionu. Jak podkreśliła Iwona Michałek, prace sa już w zaawansowanym etapie. 
 
 
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej była patronem Konwentu Naukowo-Biznesowemu Kompetencje 4.0. Eudkacja, Biznes, Nauka, który odbył się w Torunku i w którym uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy szkół regionu województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia była fundacja Instytut Wspierania Nowych Technologii w Toruniu.
 
 
- "Mnie bardzo zależy, żeby współpracował świat nauki, biznesu i edukacji dla dobra naszego regionu. Z fundacją współpracuję już od kilku lat i ta współpraca jest dobra i efektywna. Fundacja, która jest jeszcze start-upem i będzie nim jeszcze przez rok, należy do tego świata akademickiego. Fundacja została zauważona przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Rozwoju. Oni bardzo szybko się rozwijają i chciałabym, żeby oni byli takim przykładem znakomitego rozwoju. To jest przykład chęci pracy z młodzieżą, z nauczycielami i samorządami" – powiedziała Iwona Michałek na konferencji prasowej inaugurującej wydarzenie.
 
Paweł Słupski Prezes Instytutu Wspierania Nowych Technologii podkreślił w trakcie spotkania z mediami, że fundacja, która zajmuje się technologiami związanymi z dronami, doszła do wniosku, że aby pobudzić region i ściągnąć na stałe firmy technologiczne, konieczne jest rozwijanie kompetencji 4.0.
 
 
- "Zaprosiliśmy nauczycieli i dyrektorów szkół, który chcemy zwrócić uwagę, że warto zacząć budować kompetencje 4.0 na poziomie szkół podstawowych i średnich" – powiedział Paweł Słupski. 
 
Prezes zaznaczył, że pojęcie kompetencji 4.0 związane jest takimi określeniami, jak przemysł 4.0, gospodarka 4.0, a więc z czwartą rewolucją techniczną, koniecznością rozwijania kompetencji.
 
W ramach projektu przewiduje się m.in.: stworzenie platformy internetowej dla podmiotów chcących nawiązać współpracę nauki z biznesem, organizację cyklicznych spotkań naukowo-biznesowych mających służyć wymianie doświadczeń i podejmowaniu współpracy, prowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej współpracy nauki z biznesem.
 
Projekt został dofinansowany w ramach programu "Dialog", realizowanego z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.