joomla templates top joomla templates template joomla

Przy Pomniku Solidarności i Tablicy Pamięci śp. Anny Walentynowicz odbyło się doroczne spotkanie byłych i obecnych związkowców NSZZ "Solidarność"

Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
13 grudnia o godz. 16 przy Pomniku Solidarności i Tablicą Pamięci śp. Anny Walentynowicz przy ul. Wybickiego odbyło się doroczne spotkanie byłych i obecnych związkowców NSZZ "Solidarność". 
 
W tym roku pod murami więzienia zebrało się ponad 300 osób, wśród nich delegacje młodzieży m.in. z SP-5, SP-3, SP-16 i klasy mundurowe z III LO. 
 
 
 
Uroczystość poprowadził nauczyciel historii w III LO - Łukasz Piasecki, który wspaniale przygotował patriotyczny program artystyczny z udziałem młodzieży. 
 
 
Następnie przemawiali działacze "Solidarności" - Jerzy Przybylski, Benedykt Zawada, Józef Zimmer i Krzysztof Brzeski, a także pełnomocnik PiS w Grudziądzu - Janusz Kołodziejski. Zapalono biało-czerwone znicze, złożono wiązanki kwiatów pod Tablicą Pamiątkową śp. Anny "Solidarność" Walentynowicz. Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego na uroczystości reprezentowała Sekretarz Miasta Jolanta Herba.
 
Uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła młodzieżowego, gdzie znajdują się Tablice Pamięci m.in. gen. Ryszarda Kuklińskiego i śp. Włodzimierza Jagodzińskiego z Grudziądza, zamordowanego w 1982 r.