joomla templates top joomla templates template joomla

II LO ponownie w rankingu najlepszych szkół w Polsce, w klasyfikacji podskoczyło o 75 pozycji. Łącznie 5 grudziądzkich liceów i techników znalazło się na liście

R.Ż/eSerwis.info; fot: google; info: Ranking perspektywy.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Pięć grudziądzkich szkół znalazło się w rankingu najlepszych techników i liceów w kraju. II LO im. Króla Jana III Sobieskiego polepszyło zeszłoroczną lokatę i zajęło 216 miejsce - rok temu była to 291 pozycja rankingu. I LO również pojawiło się na tegorocznej liście. 
 
 
Ukazał się ranking liceów ogólnokształcących i techników przygotowywany przez portal perspektywy.pl. Autorzy Rankingu w 2019 przeanalizowali wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników bez szkół dla dorosłych. Na listach znalazło się łącznie 5 grudziądzkich szkół dwa licea i 3 technika. 
 
 
II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego  - odnotowało skok w rankingu z 291 pozycji na 216 pozycję. Na liście pojawiło się również drugie z grudziądzkich liceów 
 
I LO im. Bolesława Chrobrego - zajęło natomiast 355 pozycję na 1000 znajdujących się na niej szkół.
 
W rankingu przygotowanym przez "Perspektywy" zwyciężyło  XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy.
 
W zeszłym roku w rankingu Techników pojawiła się na 38. miejscu jedna grudziądzka szkoła. Był nią Zespół Szkół Ekonomicznych. W tym roku aż 3 grudziądzkie technika znalazły się na liście najlepszych. Sklasyfikowano na następujących miejscach: 
 
Technikum w ZST im. J. J. Śniadeckich - 160 miejsce ,
Technikum w ZSE im. Mikołaja Kopernika Ekonomisty - 193 miejsce,
Technikum w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych - 230 miejsce.
 
Na liście techników z całego kraju znalazło się łącznie 500 szkół, najlepsze okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie.