joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz z jednym z najgorszych wyników w całym kraju i województwie. Za Grudziądzem znalazły się tylko Suwałki, Chełm i Biała Podlaska. Średni stan drogomierza jest na poziomie 208 tys. km

info: Materiał Nadesłany, Lokowanie Produktu; info: rankomat.pl; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Średni stan drogomierza samochodów zarejestrowanych w Grudziądzu na poziomie 208 tys. km spowodował, że to miasto znalazło się na 81. miejscu zestawienia. To jeden z najgorszych wyników zarówno w całym kraju, jak i województwie. Za Grudziądzem znalazły się tylko 3 miasta: Suwałki, Chełm i Biała Podlaska. Od warszawskich aut, które są liderem zestawienia, samochody z Grudziądza dzieli różnica przebiegu na poziomie 50 tys. km.

Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego.
 
 
Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Grudziądz zajął na niej 81. miejsce. Pozostałe wyniki prezentują się następująco:
 
 
Grudziądz niemal na końcu zestawienia

Wśród „najgorszych” znalazł się Grudziądz. Kierowcy z tego miasta deklarują średni przebieg swoich pojazdów na poziomie 208 tys. km. To spowodowało, że miasto zajęło 81. miejsce w tabeli. Niżej plasują się tylko: Suwałki (211 tys. km), Chełm (213 tys. km) i Biała Podlaska (216 tys. km). Dla porównania w Bydgoszczy, która znalazła się na 35. miejscu zestawienia, średni przebieg auta wynosi 183 tys. km.
 
 
Miasta na podium to Warszawa, Kraków i Poznań. Z deklaracji kierowców wynika, że średni przebieg dla aut z tych miast wynosi 158 tys., 161 tys. i 166 tys. kilometrów. Różnica w przebiegu między pierwszym a ostatnim miejscem na liście rankomat.pl wynosi 58 tys. km. Jest to dystans, który można wyjeździć w ciągu kilku lat.
 
Kujawsko-pomorskie na 9. miejscu zestawienia

Województwo kujawsko-pomorskie znalazło się na 9. pozycji zestawienia. Pojazdy z tego województwa od wyjazdu z fabryki przejechały średnio 198 tys. km. Niższy średni przebieg mają pojazdy z województw pomorskiego (197 tys. km), podkarpackiego i dolnośląskiego (195 tys. km) czy łódzkiego (190 tys. km). Więcej na liczniku mają samochody m.in. z województw podlaskiego (199 tys. km) i opolskiego (200 tys. km).

Najlepiej w zestawieniu rankomat.pl wypada Małopolska. Przeciętne auto z województwa małopolskiego przejechało do tej pory 177 tys. km. W Mazowieckim ta wartość jest większa o 4 tys. km, a w śląskim i wielkopolskim o 6 tys. km. Największy średni przebieg swoich samochodów deklarują kierowcy z województw lubuskiego (206 tys. km), lubelskiego (207 tys. km) i warmińsko-mazurskiego (210 tys. km). To jednocześnie 3 województwa, w których średni przebieg auta przekracza 200 tys. km.
 
 
 
Ile za OC w Grudziądzu?

Chociaż Grudziądz znalazł się w końcowej części zestawienia, to średnia cena OC dla jego mieszkańców była niższa niż choćby w Toruniu czy Bydgoszczy. W III kwartale bieżącego roku właściciele pojazdów z Grudziądza płacili za OC średnio 695 zł. To o 17 zł więcej od średniej krajowej i wojewódzkiej. Tylko w jednym z położonych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego analizowanych miast kierowcy płacili mniej – mowa o Inowrocławiu, gdzie na zakup OC średnio trzeba było przeznaczyć 649 zł.
 
 
- Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i dane dotyczące jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Bydgoszczy płaci za polisę średnio 770 zł, a mieszkaniec Grudziądza 695 zł – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.
 
Lista powstała w ramach raportu RanKING - rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Jego pełna treść jest dostępna pod adresem:

https://rankomat.pl/files/ranking-oc-iii-kwartal-2020.pdf

Raport jest podsumowaniem trendów kształtujących średnie składki obowiązkowych polis w minionym roku. RanKING opiera się na największej bazie kalkulacji cen OC w Polsce. Dzięki temu może analizować zmiany z największą dokładnością ze wszystkich porównywarek ubezpieczeń. To jedyna tego typu publikacja w Polsce.