joomla templates top joomla templates template joomla

Jest coraz gorzej? Miasto nie ma budżetu i WPF. Teraz RIO wezwała Grudziądz do programu naprawczego - poinformował Prezydent. Radnych czekają trudne decyzje, cięcia i oszczędności

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Gmina miasto Grudziądz została w dniu dzisiejszym wezwana przez Regionalną Izbę Obrachunkową do wdrożenia programu naprawczego. Wcześniej RIO zakwestionowała budżet i WPF. Informację podał Prezydent Maciej Glamowski podczas spotkania z mieszkańcami na Strzemięcinie.

- „Dzisiaj zostaliśmy wezwani przez regionalną Izbę Obrachunkową do programu naprawczego” - poinformował Prezydent Maciej Glamowski na spotkaniu z mieszkańcami os. Strzemięcin, przy okazji omawiania inwestycji grudziądzkich. 
 
Jak poinformował Prezydent jest już umówiony na spotka nie z radnymi, którym zaprezentuje kroki konieczne do podjęcia przez władze Grudziądza w zawiązku z nową sytuacją.
 
 
- „Będę rozmawiał na ten temat z radnymi, będę rozmawiał też z parlamentarzystami, którzy zostali wybrani. Jutro mam już spotkanie z Klubami Radnych, z którymy będę rozmawiał na ten temat” -
 
Prezydent zapewnia, że jeszcze w październiku planowane jest wdrożenie programu. 
 
- „W październiku przedstawimy cały pakiet uchwał, które musimy podjąć, aby miasto mogło w ogóle normalnie funkcjonować” - 
 
Zdaniem Prezydenta:
 
- „Wejście w program naprawczy daje możliwość uzyskania pożyczki niskooprocentowanej od Rządu. To jedyna ścieżka prawna by taka pożyczkę uzyskać” - mówił Prezydent Glamowski.

Uzyskanie takeigo typu kredytu - pożyczki wiąże się z różnego typu warunkami w tym oszczędnościami, a miasto niedawno dało solidne podwyzki urzędnikom i nauczycielom, przy czym nie zapewniając finansowania (naszym zdaniem) w kolejnych latach i budżecie miasta.