joomla templates top joomla templates template joomla

RIO zaskarżyła do Sądu uchwałę Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Grudziądza. Jej zdaniem jest ona opracowana w oparciu o nierealistyczne założenia

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Wieloletnia Prognoza Finansowa dla Grudziądza jest opracowana w oparciu o nierealistyczne założenia – zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zaskarżyła uchwałę Rady Miejskiej Grudziądza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
 
Kolejny raz zgrzyta na linii Grudziądz – Regionalna Izba Obrachunkowa. Tym razem zdaniem organu nadzorującego finanse miasta opracowana przez Urząd i zatwierdzona przez Radnych Wieloletnia Prognoza Finansowa opiera się na nierealistycznych założeniach. 
 
 
 
Wspomniana uchwała jest dokumentem planującym finanse miasta na bardzo długi okres, bo aż do 2031 roku. Co do zasady jest ona aktualizowana przy każdej zmianie budżetowej, a także w przypadku zaistnienia różnego typu czynników, które mogą mieć wpływ na finanse miasta w przyszłości. 
 
Zastrzeżenia RIO w zakresie konstrukcji  WPF dotyczą planowanych wydatków w najbliższych latach związanych z problemami finansowymi Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.  Zgodnie z ustawą wszelkiego typu przyszłe obciążenia powinny być w tego typu prognozie zawarte. 
 
Zdaniem RIO przyjęte założenia przez Gminę Miasto Grudziądza bazują bardziej na pobożnych życzeniach, a nie faktach opartych o rzeczową analizę - inaczej mówiąc są nierealistyczne.
 
Zmiany w WPF potwierdzone przez Sąd najprawdopodobniej będą kolejnym przyczynkiem za wprowadzeniem komisarza w Grudziądzu, którego wprowadzenie jest już najprawdopodobniej przesądzone i tylko zebranie odpowiedniej dokumentacji wykazującej nieprawidłowości funkcjonowania grudziądzkiego samorządu pozwolą "przyklępnięcie" decyzji o Zarządcy Komisarycznym.
 
 
 
Wszystko zapewne będzie uzależnione od decyzji Sądu. Sprawa w WSA potrwa prawdopodobnie do końca roku, a następnie będzie przysługiwało od niej odwołanie. Sporna sprawa powinna rozstrzygnąć się jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2018, być może jeszcze przed okresem „kampanijnym”.
 
Dodatkowo najprawdopodobniej na najbliższej sesji zostaną powołane nowe osoby do Rady Społecznej Szpitala. W miejsce radnego Andrzeja Wiśniewskiego Wojewoda zaproponował  Paulinę Wenderlich dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego
 
- można więc spodziewać się silniejszego niż do tej pory wpływu samego Wojewody na pracę samej Rady Społecznej Szpitala. 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież