joomla templates top joomla templates template joomla

Położono asfalt na rondzie u zbiegu al. 23 Stycznia i ul. Portowej. Od dzisiaj rondo jest już przejezdne. Nie pomogły protesty, apele o pozostawienie kostki brukowej

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: Krzysztof Dziedzic; info: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Zakończyły się prace na rondzie u zbiegu al. 23 Stycznia i ul. Portowej. Od dzisiaj późnym popołudniem będzie można już przejechać tym odcinkiem drogi. Zostaną usunięte znaki informujące o objeździe i przywrócona będzie organizacja ruchu obowiązująca przed remontem.

Przypomnijmy w piątek 22 czerwca odbył się protest osób, które sprzeciwiały się położeniu asfaltu na rondzie u zbiegu al. Królowej Jadwigi, ul. Portowej i al. 23 Stycznia.
 
- Nie godzimy się na to, aby zalać to miejsce asfaltem. A włodarzom miasta głuchym na głos ludzi mówimy: opamiętajcie się!” - mówili protestujący. 
 
 
 
Tego typu działanią są całkowicie odmienne niż tendencje ogólnopolskie. W niektórych miastach bruk wpisywany jest nawet na listę zabytków utrwalając w ten sposób specyficzny klimat miejsc, w których się znajduje. 
 
Sam przetarg wzbudził sporo emocji. W jego trakcie doszło również do swojego rodzaju paradoksu. Firma podejmująca się inwestycji najpierw zaoferowała mniejszą stawkę, którą unieważniono, a następnie w kolejnym przetargu większą. 
 
W ostatecznym rozrachunku miasto zamiast planowanych 130 tys. z pierwszego przetargu lub 180 tys. jakie zostały zaoferowane przez firmę ze Świecia zapłaciło 247 tys. a więc o 117 tys. więcej niż zakładano początkowo, a także więcej od pierwszej złożonej oferty o 67 tys.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież