joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczęto naprawę nieczynnego od wakacji basenu na Rządzu. Termin naprawy to koniec roku, o ile nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Rozpoczęły się prace związane z uszczelnieniem niecki basenu przy Szkole Podstawowej nr 20 na osiedlu Rządz. Wykonawcą zadania o wartości 98 tys. zł jest firma „NIKO-BUD”.
 
Przypomnijmy, we wrześniu br. podczas napełniania basenu wodą stwierdzono przecieki. Ustalono, że ustały one dopiero przy poziomie 60 cm, który nie pozwalał na bezpieczne korzystanie z basenu. 
 
 
 
Wykonane otwory kontrolne oraz zdjęcie glazury ujawniło warstwę dociskową betonową z licznymi spękaniami i ubytkami. W następnym etapie określono zakres prac i wysłano zapytania ofertowe do firm specjalizujących się w tego typu robotach. Niestety żadne z przedsiębiorstw wówczas nie odpowiedziało na zapytanie. Wykonawcę wyłoniono w wyniku drugiego postępowania ofertowego. 
 
Zakres zadania obejmuje m.in. rozbiórkę elementów konstrukcji betonowych zbrojnych i usunięcie powłoki izolacji, a następnie wykonanie izolacji i połączenie jej z izolacją ścian podłużnych i izolacją dna niecki.  
 
Planowany termin zakończenia zadania to koniec 2017 r.
 
Ostateczna data usunięcia usterki uzależniona będzie m.in. od technologii wykonania izolacji wodoszczelnej, którą nakładać można po osiągnięciu odpowiedniej wilgotności betonu, a także od ewentualnego pojawienia się kolejnych nieprzewidzianych prac.