joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczyna się kolejny remont torowiska. Nie tylko nie dojedziemy tramwajem na Rynek i do Tarpna, ale ruch w obrębie torów tramwajowych będzie utrudniony. Sprawdź objazdy i dojazdy

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum Agencja eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

W najbliższy poniedziałek, a więc 5 sierpnia, rozpoczną się prace gwarancyjne na torowisku tramwajowym. W związku z tym w kilku punktach Grudziądza zmianie ulegnie stała organizacja ruchu.
 
 
Od poniedziałku rozpocznie się naprawa gwarancyjna torowiska tramwajowego. Zmianie ulegnie organizacja ruchu na odcinku od pętli w Tarpnie do Al. 23 Stycznia. Prace odbywać się będą etapami. Kursowanie tramwajów linii T2 zostanie wstrzymane. Kursować będzie linia T3 od Al. 23 Stycznia do Rządza.
 
Od 5 sierpnia 2019 r. w związku z naprawą gwarancyjną na torowisku tramwajowym, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania ulicy Al. 23 Stycznia z ulicą Klasztorną.
 
 
Zmiana ta spowoduje zamknięcie jednego z pasów ruchu na ul. Al. 23 Stycznia i na ul. Klasztornej oraz przekierowanie ruchu pojazdów na zawężonym odcinku drogi.
 
W kolejnych dniach prace prowadzone będą na skrzyżowaniu ulic Plac Miłośników Astronomii – Starorynkowa.
Zmiany w stałej organizacji ruchu przewidują w tym przypadku zamknięcie jednego z pasów ruchu na ul. Starorynkowej oraz na ul. Murowej i wyłączenie z ruchu odcinka Placu Miłośników Astronomii od ul. Starorynkowej do ul. Trackiej.
 
Ostatni etap prac torowych na kostce kamiennej prowadzony będzie od skrzyżowania ulic:
 
Groblowa – Stara – Podgórna – Kosynierów Gdyńskich do skrzyżowania ulic Wybickiego – Sikorskiego, z całkowitym wyłączeniem ruchu pojazdów.
 
 
 
W związku z potrzebą całkowitego wyłączenia z użytkowania wspomnianego odcinka drogi, wyznaczono objazdy dla wszystkich pojazdów. Objazd pojazdów poprowadzono ulicami: Groblową, Małogroblową, Al. 23 Stycznia, Sienkiewicza, Sikorskiego dla pojazdów jadących z kierunku ul. Groblowej oraz z kierunku odwrotnego od ulicy Legionów i ulicami: Wąską, Kościuszki, Solną, Podgórną dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Sikorskiego.
 
Ponadto od 12 sierpnia 2019 r. planowane są prace na ulicy Wybickiego i ulicy Legionów na odcinku od Pętli tramwajowo – autobusowej „Tarpno” do ulicy Sikorskiego. Prace polegać będą na wymianie istniejącej nawierzchni betonowej. W związku z realizacją przedmiotowych prac, przewiduje się całkowite, krótkotrwałe (1-2 dni) wtrzymanie ruchu wszelkich pojazdów. Niniejsze prace prowadzone będą na poniższych odcinkach:
 
- Pętla „Tarpno” – wjazd do Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej,
- wjazd do Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej – ul. Anny Walentynowicz,
- ul. Anny Walentynowicz – ul. Bema,
- ul. Bema – ul. Sikorskiego.
 
Od 5 sierpnia wstrzymany zostanie także ruch tramwajowy od osiedla Tarpno do Alei 23. Stycznia. Na odcinku od osiedla Rządz do Dworca PKP będzie kursować linia tramwajowa nr 3. Na trasie Tarpno - Rządz oraz Rządz - Tarpno będzie można podróżować na jednym bilecie jednorazowym podczas korzystania z połączeń przesiadkowych.
 
 
 
Jako pierwsza zostanie poddana naprawie nawierzchnia z kostki kamiennej na odcinku od Alei 23. Stycznia do ulicy Sikorskiego. W pierwszym tygodniu sierpnia autobusy będą kursować ulicą Legionów, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
 
W kolejnym etapie wyremontowana zostanie nawierzchnia betonowa między torami, wzdłuż ulicy Legionów. W związku z powyższym zmianie ulegnie trasa przejazdu autobusów. Będą kursowały ulicą Piłsudskiego.
Wszystkie prace związane z naprawą gwarancyjną powinny zakończyć się do końca sierpnia, a dotychczasowy rozkład komunikacji miejskiej powinien zostać przywrócony od 2 września br.
 
Zmiany w stałej organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i obowiązują do odwołania.
Wszelkich informacji w zakresie zmian w stałej organizacji ruchu udziela Sekcja Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, ul. Ludwika Waryńskiego 34A – tel. 56 66 30 823, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.