joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczyna się przebudowa Kruszelnickiego wraz z budową nowego mostu przez kanał Trynka. Od 14 kwietnia zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie osiedla mieszkaniowego „Nowe Tarpno”.

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Rusza przebudowa ul. Kruszelnickiego wraz z budową nowego mostu przez kanał Trynka. Od 14 kwietnia zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie osiedla mieszkaniowego „Nowe Tarpno”.
 
 
Inwestycja przewiduje kompleksową przebudowę ulic Kruszelnickiego oraz Dąbrowskiego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Legionów, a skrzyżowaniem z ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nad kanałem Trynka zbudowany zostanie nowy most o szerokości dostosowanej do ruchu dwukierunkowego. Stary zabytkowy mostek zostanie zdemontowany w całości i poddany pracom konserwatorskim. Nawierzchnia ulic wykonana będzie w technologii bitumicznej, powstanie nowy chodnik o zmiennej szerokości oraz ścieżka rowerowa.
 
 
W ramach zmian w stałej organizacji ruchu na ulicy Zbigniewa Kruszelnickiego planuje się wprowadzenie ruchu drogowego po podbudowie drogowej z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ulica Dąbrowskiego na odcinku od kanału Trynka do ulicy marsz. Józefa Piłsudskiego. Objazd dla pojazdów wszystkich kategorii wyznaczono poprzez ulicę Piłsudskiego, Karabinierów, Poniatowskiego i Legionów.
 
W ramach wprowadzanych zmian w stałej organizacji ruchu wstrzymany zostanie także ruch pieszo – rowerowy w ciągu traktu nad Trynką.
Wykonawcą robót budowlanych jest firma STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą przy

ul. Parzniewskiej 10, 85-800 Pruszków. Wartość robót budowlanych wynosi około 4,6 mln zł brutto. Przedsięwzięcie powinno się zakończyć w trzecim kwartale 2020 r. Docelowo ulicą Kruszelnickiego po przebudowie będą kursowały autobusy hybrydowe linii 18.