joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczyna się przebudowa torowiska tramwajowego na Rządzu. Zmianie ulegnie organizacja ruchu w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja

info: ZDM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu informuje, że w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego na odcinku od ulicy Wiejskiej do pętli tramwajowej na OM Rządz w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Niskoemisyjny transport publiczny”, od dnia 8 lutego 2021 r. zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja, na odcinku od ulicy Jana III Sobieskiego do ulicy Rakowskiego.
 
W ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja z najazdem od ronda ks. Janusza Majewskiego w kierunku Centrum (do ulicy Łęgi) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, na dalszym odcinku ulicy Konstytucji 3 Maja tj. od ulicy Łęgi do ulicy Rakowskiego wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna – wahadłowa.
 
 
Wjazd na ulicę: Kulerskiego, Froelicha i Sosnkowskiego realizowany będzie wyłącznie od strony ulicy Rakowskiego.
 
W związku z możliwością tworzenia się zatorów w ruchu drogowym w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja, Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu zaleca objazd poprzez ulicę Rataj, co w znaczny sposób skróci czas dojazdu z kierunku osiedla Rządz w kierunku Centrum.