joomla templates top joomla templates template joomla

Odpadające cegły, rozsypujące się ściany, to się niedługo zmieni. Rozpoczyna się remont elewacji spichlerza nr 45 od strony Błoni Nadwiślańskich

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Niedługo rozpoczną się dwie kolejne inwestycje w Grudziądzu - remont elewacji spichlerza nr 45 od strony Błoni Nadwiślańskich oraz budowa boiska w Szkole Podstawowej nr 17. Miasto wyłoniło wykonawców projektów.
 
Zakończyło się postępowanie, które wyłoniło wykonawcę budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 17. W przetargu wzięło udział osiem firm. Wygrała firma JUL-DOM ze Szczecina, proponując kwotę 429 270,00 zł. Podpisanie umowy planowane jest do końca września. W październiku zostanie przekazany plac budowy, a następnie rozpoczną się roboty budowlane.
 
 
W ramach inwestycji powstanie boisko wielofunkcyjne, skocznia oraz bieżnia lekkoatletyczna na świeżym powietrzu. To bardzo potrzebna i długo wyczekiwana inwestycja, która umożliwi dzieciom ze szkoły korzystanie z zajęć wychowania fizycznego na powietrzu. Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków własnych gminy-miasta Grudziądz.
 
Wyłoniono także wykonawcę remontu elewacji spichlerza nr 45 od strony Błoni Nadwiślańskich. W przetargu wzięły udział trzy firmy. Wygrała firma ART-SERVICE ze Zbiczna, proponując kwotę 253 564,50 zł. Umowa została już podpisana. W przyszłym tygodniu nastąpi przekazanie placu budowy oraz rozpoczęcie inwestycji. Przypomnijmy, że w odpowiedzi na zgłoszony wniosek, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowanie na modernizację tego spichlerza w wysokości 300 tys. zł, natomiast Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wesprze remont kwotą ponad 90 tys. zł. Planowane są jeszcze prace wewnątrz spichlerza. Powstaną tam nowe umocnione stropy, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie z niego korzystać. 
 
 
W ubiegłym roku z środków własnych gminy wyremontowana została fasada spichlerza nr 45 od strony ul. Spichrzowej, wstawione zostały nowe wrota oraz wymienione zostało pokrycie dachowe na spichlerzach nr 45 i 53. Przyznane miastu dofinansowanie przez Ministra Kultury pozwoli na dokończenie remontu tego spichlerza. 
 
Ulica Spichrzowa jest jednym z piękniejszych elementów naszego miasta. W ramach ożywiania starówki Prezydent Maciej Glamowski podejmuje starania aby wyremontować i zagospodarować kolejne spichlerze składające się na wyjątkową panoramę naszego miasta.