joomla templates top joomla templates template joomla

Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. 
 
W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19, Prezydent Grudziądza utworzył specjalną infolinię dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień. 
 
 
Infolinia przeznaczona jest dla:
 
– osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N bądź odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
 
– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
 
Infolinia funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu +48 661 877 606. Na infolinię należy dzwonić znając już dokładny termin i godzinę szczepienia, na co najmniej 2 dni przed tym terminem. Korzystanie z transportu organizowanego przez miasto jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. 
 
 
Istnieje także możliwość zaszczepienia się przez mobilny zespół. Dotyczy to osób, które z przyczyn zdrowotnych wymagają specjalistycznego transportu medycznego (np. osoby obłożnie chore). Taką potrzebę należy jednak zgłosić podczas rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. 
 
Wykaz aktualnych punktów szczepień dostępny jest na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.W Grudziądzu wyznaczono aktualnie 9 punktów – WYKAZ PUNKTÓW.
 
Przypominamy, że na terenie całego kraju działa też bezpłatna, całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości ws. szczepień 989, dla osób dzwoniących z zagranicy +48 22 62 62 989. Wszelkie informacje dotyczące szczepień są również na bieżąco aktualizowane na stronie
 
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/