joomla templates top joomla templates template joomla

Rządz zyska oczekiwane od dawna połączenie rowerowe ze Strzemięcinem. Czekano na tą inwestycję od lat. Rozpoczyna się również budowa innych ścieżek rowerowych

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Trwają prace związane z wykonaniem kolejnego fragmentu transportowych ścieżek rowerowych. Wykonawca, firma „Feniks”, weszła na plac budowy na osiedlu Strzemięcin.
 
Inwestycja obejmuje m.in. budowę drogi dla rowerów, która dowiązuje się do istniejącej ścieżki przy rondzie Jasienicy. Następnie od zatoki autobusowej do ul. Zachodniej zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m, który jest odsunięty od krawędzi jezdni. Od skrzyżowania z ul. Zachodnią droga dla rowerów rozdziela się w postaci ścieżki bitumicznej (po stronie zachodnio/północnej ul. Konstytucji 3-Maja) oraz ciągiem pieszo-rowerowym następuje kontynuacja wzdłuż ulicy.
 
Fragment ścieżki bitumicznej do skrzyżowania z ul. Strażacką prowadzony będzie w dużym oddaleniu od jezdni. Dalej przebiega już wzdłuż istniejącego chodnika, a później samodzielnie wzdłuż jezdni. Odcinek zostanie dopięty do istniejącej drogi dla rowerów przy ul. Konstytucji 3 Maja przed skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego. Planowany termin ukończenia zadania to koniec lipca br. 
 
Przypomnijmy, zadanie pn. „Budowa miejskiego systemu transportowych ścieżek rowerowych w Grudziądzu” podzielono na 3 etapy: 
 
- I etap obejmuje prace wzdłuż Kanału Trynka,
- II etap to prace na ulicy: Kwidzyńskiej, Legionów, Konstytucji 3 Maja i Południowej,
- w zakres III etapu wchodzi ulica: Kalinkowa i Bora Komorowskiego.
 
Łączna wartości inwestycji wyniesie ponad 6,6 mln zł. Miasto na ten cel zabiega o dofinansowanie ze środków unijnych.