joomla templates top joomla templates template joomla

Siedemnastu właścicieli mniejszych i większych firm będzie doradzać prezydentowi. W trakcie Grudziądzkiej Gali Biznesu wręczono im nominacji do Rady Gospodarczej

info: UM, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Inauguracją Grudziądzkiej Gali Biznesu było wręczenie nominacji przedsiębiorcom, którzy weszli w skład Rady Gospodarczej przy Prezydencie Grudziądza. Siedemnastu właścicieli mniejszych i większych firm będzie doradzać prezydentowi.
 
 
- To od Waszej aktywności, od Waszego udziału w życiu miasta zależy jak to miasto będzie funkcjonowało i jak to miasto będzie wyglądało w przyszłości. To Wy tworzycie miejsca pracy. To dzięki Wam co roku do budżetu miasta wpływa 100 mln zł z tytułu podatku PIT, ponad 50 mln zł z tytułu podatku od nieruchomości i ponad 5 mln zł z tytułu podatku CIT – mówił w trakcie spotkania prezydent Maciej Glamowski. 
 
 
W dalszej części swojego przemówienia podkreślał, że dzisiejsze osiągnięcia grudziądzkiego przemysłu są kontynuacją tradycji wielu firm, funkcjonujących w okresie międzywojennym. Zaznaczył również, że wkład przedsiębiorców w dziedziny takie jak sport i kultura są ogromną wartością. Zdaniem Prezydenta wsparcie ze strony przedsiębiorców jest szczególnie ważne z uwagi na trudną sytuację miasta.
 
W skład grudziądzkiej Rady Gospodarczej weszli:
 
Mariusz Nasieniewski, Andrzej Paczkowski, Artur Łyczek, Bogna Szałkowska, Sebastian Rezmer, Zbigniew Tucholski, Radosław Zielke, Krystian Gruszczyński, Janusz Reschke, Piotr Rozynek, Zbigniew Szymański, Bogdan Szymańczak, Jarosław Życzyński, Grzegorz Sitarski, Zbigniew Korycki, Robert Wydra, Jan Grabiński.
 
Wydarzenie było częścią obchodów w ramach Błękitnego Roku Pamięci, który upamiętnia setną Rocznicę Powrotu Grudziądza do Macierzy.