joomla templates top joomla templates template joomla

Śmierć dwóch pacjentek w Grudziądzu z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. To dwie pierwsze ofiary zakażenia w Grudziądzu i województwie. Pierwsza była hospitalizowana w Grudziądzu, druga przywieziona z Torunia

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
O czym pisaliśmy już wczoraj, w dniu wczorajszym odbyła się ewakuacja pacjentów z Torunia do Grudziądza i do szpitali w innych miastach w regionie. U 14 pacjentów i 8 osób z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika stwierdzono zakażenie koronawirusem. 20 chorych pacjentów przewieziono do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu. Z informacji jakie nam przekazano z otoczenia medycznego jedna z pacjentek zmarła w trakcie transportu.
 
- Ofiarą była 64-letnia kobieta zakażona koronawirusem, która była pacjentką na oddziale hematologii w Toruniu i zarazìła się w szpitalu koronawirusem, zmarła w trakcie transportu do Grudziądza - taką informacje uzyskaliśmy wczoraj od medyków.
 
Od dnia wczorajszego nie udało nam się tej informacji potwierdzić u wojewody. Jednocześnie pojawiły się w dniu dzisiejszym w Nowościach Toruńskich informacje, że w trakcie transportu do Grudziądza zmarły aż dwie osoby.
 
Dzisiaj w oficjalnym komunikacje Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu poinformował o śmierci dwóch pacjentek u których potwierdzono zakażenie COVID-19. To dwie pierwsze ofiary koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim.
 
Pierwsza z pacjentek to 81-letnia kobieta hospitalizowana w Grudziądzu od 29.03.2020 r.  Pacjentka miała choroby współistniejące sercowo-naczyniowe.
 
Druga  64-letnia kobieta przewieziona została do Grudziądza z oddziału hematologii Szpitala w Toruniu w dniu 02.04.2020 r. Pacjentka miała chorobę współistniejącą hematologiczną).
 
 
W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało z rana o dwóch przypadkach śmiertelnych. Przypadki z Grudziądza zapewne będą uwzględnione w komunikacie popołudniowym. Były to to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.
 
- W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 3149 z czego 59 osób zmarło (bez osób z Grudziądza)  -
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 203 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
Potwierdzone przypadki dotyczą:
 
125 osób z woj. śląskiego,
19 osób z woj. dolnośląskiego,
11 osób z woj. opolskiego,
10 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. podkarpackiego,
9 osób z woj. świętokrzyskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
5 osób z woj. małopolskiego,
5 osób z woj. lubelskiego,
3 osób z woj. pomorskiego oraz
1 osoby z woj. lubuskiego.
 
Do chwili obecnej odnotowano również przypadki wyleczenia z koronawirusa, takich osób jest 56.