joomla templates top joomla templates template joomla

Spór o profile facebook MPGN i iTVM? Były prezes Zenon Różycki nie przekazał do nich dostępu i zalecił założenie nowych stron na fb rzecznikowi prasowemu

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Spór o stronę fb spółki MPGN i telewizji iTVM pomiędzy byłym prezesem i nowymi władzami spółki. Zenon Różycki twierdzi, że sam założył profil na fb i służył mu on do kontaktu z mieszkańcami i innymi osobami oraz do opisywania i dokumentowania prac i podejmowanych inicjatyw. Spółka wystąpiła o „oddanie” profili zlecono ekspertyzy, nie wykluczono podjęcia kroków prawnych w celu odzyskania stron fb.

Trwa spór o profile internetowe MPGN i iTVM. Nowe władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami skierowały prośbę do byłego prezesa Zenona Różyckiego o udostępnienie dotychczasowego profilu fb spółki oraz telewizji internetowej. Ponieważ ten do tej pory profili nie udostępnił skierowano również zawiadomienie do facebooka, w celu odzyskania stron. 

- „Nie mamy dostępu do profilu o nazwie MPGN, nie mamy też dostępu do profilu Internetowej Telewizji Miejskiej. Zwróciliśmy się do facebooka, zwróciliśmy się też do kancelarii prawnej, która analizuje to od strony prawnej” - informuje nas rzecznik prasowy MPGN Przemysław Decker.

Jak mówi rzecznik próba odzyskania wspomnianych stron jak do tej poty jest bezskuteczna 
 
- „Rozmawiałem telefonicznie z byłym prezesem MPGN, rozmowa była krótka. Pan Prezes poinformował mnie, że mamy się do niego zwrócić na piśmie z podpisem nowego prezesa. Sprawę analizuje kancelaria prawna i takie pisma zostaną wysłane” - mówi Przemysław Decker z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu.
 
Spółka w związku z tym, że profile pozostają we władaniu byłego prezesa wystosowała oświadczenie, w którym czytamy:
 
- „MPGN Sp. z o.o. oświadcza, że nie prowadzi profili na portalu społecznościowym Facebook o nazwach „MPGN” oraz „Internetowa Telewizja Miejska” i nie ponosi odpowiedzialności za treści tam udostępniane. Spółka wskazuje, że komunikaty zamieszczane na tych profilach nie są w żaden sposób autoryzowane przez Spółkę, jak również są zamieszczane bez jakiejkolwiek konsultacji ze Spółką” -
 
Nie czekając na ewentualne rozwiązanie sporu, rzecznik prasowy uruchomił nowy profil fb spółki, na którym zamieszczane są aktualne autoryzowane przez MPGN wiadomości. 
 
- „Założyliśmy oficjalny profil MPGN, na którym publikujemy treści, za które bierzemy odpowiedzialność. Treści pokazujące się na profilach o których wcześniej wspomniałem nie są naszego autorstwa” - informuje przedstawiciel spółki.
 
 
Z informacji zawartych na „spornym” profilu widnieją nadal informacje dotyczące spółki, a w metryczce strony możemy przeczytać, że strona dotyczy: 
 
- „Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami 2009-2019” -
 
W opisie profilu czytam dalej, że:
 
- „Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu jest spółką utworzoną w drodze przekształcenia zakładu budżetowego działającą na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Grudziądza Nr XXII/96/00 z dnia 27 września 2000” -
 
Adresem podanym w metryczce nie jest jednak oficjalnym adres spółki, ale sugeruje, że należy do byłego prezesa Zenona Różyckiego – podany jest adres jego strony internetowej.
 
- www.zenonrozycki.pl  -
 
 
Adresy www zarejestrowane są na MPGN, jednak już adres iTVM, byłej już telewizji funkcjonującej w ramach MPGN, jest aktualnie zarejestrowany na Klub Sportowy Stal Grudziądz, a nie na spółkę. Siedzibą podaną w rejestrze WHOIS jest Al. Sportowców 1-3 w Grudziądzu.
 
 
Co na to Zenon Różycki były prezes MPGN w Grudziądzu i obecny prezes KS Stal? 
 
- „Profil na fb był założony przeze mnie jako jedna ze stron i działalności jakie prowadzę osobiście. Służył mi do kontaktu z mieszkańcami i innymi osobami oraz do opisywania i dokumentowania prac i podejmowanych inicjatyw w latach 2009-2019” -
 
Zdaniem byłego prezesa nowy rzecznik MPGN powinien założyć nowy profil. 
 
- „Z uwagi na to, że nigdy nie zatrudnialiśmy w mpgn Sp. z o.o. rzecznika wpisy dokonywałem osobiście. W związku z odpłatnym pełnieniem funkcji przez pana Deckera powinien on założyć oficjalny profil firmy i nie wykorzystywać moich osobistych wypowiedzi i wpisów” - informuje nas Zenon Różycki. 
 
 
Aktualnie trwa analiza prawna - jak nas informuje rzecznik prasowy MPGN - od niej  uzależnione są dalsze kroki jakie zostaną powzięte przez nowe władze.
 
Spółka już uruchomiła nowy profil - o czym wspomnieliśmy wyżej - zamierza również zlecić przygotowanie nowej strony internetowej.
 
- „Stawiamy na otwartość i rzetelne informowanie o naszej działalności” - podkreśla Joanna Elszkowska, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o.-
 
Planowane jest również w ramach nowego projektu wdrożenie narzędzi ułatwiających kontakt spółki z mieszkańcami.