joomla templates top joomla templates template joomla

Sprawdź czy w Grudziądzu możesz wyjść bezpiczenie na spacer czy pobiegać. 11 czujników na bieżąco pokazuje stan powietrza i jego zanieczyszczenie

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

Dzięki staraniom OPEC GRUDZIĄDZ każdy mieszkaniec miasta może zobaczyć, jak wygląda jakość powietrza w jego najbliższej okolicy. Pozwala to wziąć odpowiedzialność za własne, często szkodliwe, działania. Zmiana naszych nawyków wymaga najpierw zmiany naszego myślenia.
 
 
W Grudziądzu działa sieć 11 czujników informujących, w czasie rzeczywistym, o stanie powietrza, m.in. o stężeniu pyłów zawieszonych PM 2.5 i PM 10. 
 
Jakość powietrza można też sprawdzić na naszej stronie w zakładce Stan powietrza w Grudziądzu, lub klikając poniższy link. Zapraszamy.
 
 
Dodatkowo użytkownicy smartfonów mogą monitorować stan powietrza, korzystając z bezpłatnej aplikacji Airly. Dzięki aktualnej i prognozowanej jakości powietrza, mieszkańcy Grudziądza mogą zaplanować sobie najlepszą porę na spacer z dziećmi czy aktywność na świeżym powietrzu.
 
System monitoringu powietrza jest uzupełnieniem proekologicznej polityki Grupy OPEC mającym na celu wzrost świadomości mieszkańców w zakresie odpowiedzialności za środowisko.