joomla templates top joomla templates template joomla

Ponad 78 tys. zł rocznie MZK zapłaci za aplikację, która poinformuje pasażerów, kiedy przyjedzie autobus. Internetowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Grudziądzu również w wersji mobilnej

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

 
Od 3 sierpnia korzystanie z usług komunikacji miejskiej stanie się jeszcze łatwiejsze. Nowy system z pewnością ułatwi pasażerom przemieszczanie się po mieście. 
 
Zdarza się, że przejazd autobusu lub tramwaju nie zgadza się z rozkładem jazdy widniejącym na przystanku lub stronie internetowej. Przyczyną mogą być m.in. korki lub awaria pojazdu. Jednak od 3 sierpnia pasażerowie będą mogli korzystać z nowej aplikacji, która usprawni codzienne podróże komunikacją miejską. To użyteczne narzędzie dla mieszkańców pozwoli sprawdzać czas przyjazdu autobusów i tramwajów w czasie rzeczywistym. 
 
 
Aplikacja KiedyPrzyjedzie.pl to system dynamicznej informacji pasażerskiej. Zapewnia pasażerom dostęp do informacji o rzeczywistych godzinach przyjazdu na wybranych przystankach i umożliwia śledzenie aktualnego położenia autobusu lub tramwaju. Jest to możliwe dzięki danym z nawigacji, udostępnianych przez przewoźnika. Od teraz wystarczy kilka kliknięć w swoim telefonie komórkowym, żeby sprawdzić kiedy rzeczywiście przyjedzie autobus lub tramwaj. Usługa umożliwia również sprawdzenie czasu i kolejności odjazdu pojazdu z wybranego przez nas miejsca. W razie wystąpienia utrudnień w ruchu, w aplikacji pojawi się komunikat o ewentualnych awariach. Jest także narzędziem dla dyspozytorów, którzy dzięki niej mają wgląd do dokładnej lokalizacji autobusu lub tramwaju. 
 
- Aplikacja jest usługą wykupioną przez MZK, dzięki czemu, w przeciwieństwie do innych podobnych usług internetowych, miejski przewoźnik na bieżąco będzie reagował na wszelkie zmiany i uaktualniał je w aplikacji. To gwarantuje, że pasażerowie cały czas będą mieli rzetelne informacje – mówi wiceprezydent Szymon Gurbin. 
 
Koszt aplikacji, jaki ponosi Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. to 6559,00 złotych brutto miesięcznie. Kwota obejmuje panel dyspozytorski, czyli umożliwienie zarządzania flotą komunikacji miejskiej, aplikację dla pasażerów oraz docelowo obsługę tablic ITS i rozkłady jazdy na platformie Google. 
 
Aplikacja jest dostępna dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformy Android, iOS i Windows Phone. Pobranie jej jest bezpłatne.