joomla templates top joomla templates template joomla

Stare Miasto zamknięta dla samochodów. Do wyboru darmowy parking na Błoniach Nadwiślańskich lub płatny w obrębie Centrum i spacer do Centrum

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz wiadomości

3 czerwca 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. W związku z całkowitym wyłączeniem z ruchu wszelkich pojazdów ulicy Spichrzowej, obszar Starówki podzielony zostanie na dwie niezależne strefy udostępnione dla ruchu pojazdów.
 
Strefa pierwsza – dojazd do Ratusza:
 
Zmiana w stałej organizacji ruchu polegać będzie na udostępnieniu dla ogólnego ruchu pojazdów odcinka ulicy Starej od ulicy Tkackiej do Rybnego Rynku, ruch w tym miejscu odbywać się będzie po funkcjonującym torowisku tramwajowym. Dojazd do Ratusza oraz obiektów handlowo – usługowych zlokalizowanych w przedmiotowej strefie odbywał się będzie jednokierunkowo poprzez następujące ulice: wjazd od ulicy Starorynkowej do ulicy Kościelnej dalej do ulicy Tkackiej w kierunku ulicy Starej i ulicą Starą w kierunku ulicy Wybickiego.
 
Strefa druga – dojazd do Muzeum/ul. Wodnej:
 
Zmiana w stałej organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Murowej z najazdem z kierunku ulicy Szkolnej w kierunku ul. Poprzecznej. Dojazd do Muzeum i miejsc parkingowych na ul. Pańskiej oraz ul. Wodnej odbywał się będzie jednokierunkowo poprzez ulice: wjazd w ulicę Murową od ulicy Szkolnej do ulicy Poprzecznej dalej do ulicy Pańskiej i w kierunku wyjazdu do ulicy Klasztornej.
 
 
W związku z wprowadzeniem zmian w stałej organizacji ruchu, dla obsługi miejsc parkingowych w Centrum miasta, zaleca się korzystanie z pobliskich ogólnodostępnych miejsc parkingowych, znajdujących się na ul. Al. Królowej Jadwigi ( ok. 250 m od Rynku), ul. Portowej
(ok. 350 m od Rynku), ul. Sienkiewicza – Targowisko (ok. 580 m). 
 
Dodatkowo, na Błoniach Nadwiślańskich funkcjonować będzie 130 darmowych miejsc postojowych.
 
Zmiany w stałej organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i obowiązują do odwołania.